Uważajmy na podsyłane linki

Mieszkanka z Włodawy została oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji “Vinted”. Kupujący wysłał fałszywe linki do logowania na stronę banku, na które nastolatka zalogowała się w wyniku czego z konta bankowego wykonano przelew na 2 500 złotych. Zachowajmy ostrożność podczas transakcji elektronicznych.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosiła się 44-latnia mieszkanka Włodawy. Powiedziała, że jej córka sprzedawała ubrania w aplikacji “Vinted”. Podczas korespondencji z kupującym korzystała z należącego do 44-latki telefonu. Kupujący wysłał nastolatce fałszywe linki do logowania na stronę banku. Po zatwierdzeniu przelewu córka oddała telefon matce. Niczego nieświadoma 44-latka wieczorem chciała zalogować się na stronę banku, ale otrzymała komunikat dotyczący niewłaściwych danych do logowania. Na drugi dzień poszła do banku, aby wyjaśnić dlaczego nie może się zalogować. Po weryfikacji okazało się, że z jej konta wykonano przelew na kwotę 2500 złotych, a dane do logowania wraz z dziennym limitem wypłat zostały zmienione przez oszusta.

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy, że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content