Uważajmy na internetowych oszustów

Ponad 1000 złotych stracił mieszkaniec gminy Wola Uhruska podczas zakupów w sieci. O oszustwie powiadomił policjantów, którzy ustalili, że zgłaszający wpłacił ponad 1000 złotych za część do auta, a następnie kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji dokonywanych w sieci.

Do policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy Wola Uhruska, który powiadomił, że został oszukany przy zakupie części do auta. Z relacji mężczyzny wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych w Internecie zamieścił ogłoszenie, że poszukuje mostu do swojego samochodu. Odpowiedział na nie sprzedający, na którego konto po ustaleniu szczegółów mężczyzna wpłacił ponad 1000 złotych. Niestety po wpłaceniu pieniędzy kontakt urwał się.

Apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji dokonywanych w sieci. Przed  dokonaniem wpłaty zapoznajmy się z opiniami na temat sprzedającego i korzystajmy z opcji zakupu za pobraniem. Pamiętajmy, że wzmożona czujność może nas ustrzec przed utratą pieniędzy.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content