Uważaj podczas sprzedaży towarów! “Kupujący” wysyłają fałszywe linki!

47-latek z Włodawy udostępniając swojej córce kody płatności BLIK został oszukany podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji Vinted. Kupujący wysłał fałszywe linki do logowania się na stronę banku, na które córka wraz z ojcem zalogowała się w wyniku czego z konta bankowego zostało wykonane 5 transakcji BLIK oraz dwa przelewy. 47-latek stracił ponad 3000 złotych.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosił się 47-letni mieszkaniec Włodawy. Powiedział, że jego córka wystawiała ubrania na sprzedaż za pośrednictwem aplikacji Vinted. Kupujący wysłał fałszywe linki do logowania się na stronę banku, na które córka wraz z ojcem zalogowała się w wyniku czego z  konta bankowego zostało wykonane 5 transakcji BLIK oraz dwa przelewy. 47-latek stracił ponad 3000 złotych.

Ostrzegamy przed oszustwami. Sprzedając w Internecie możemy stać się ofiarami nieuczciwych transakcji. Nie klikajmy w przesłane wiadomości i linki do płatności oraz czytajmy uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content