Urszulin: Auto bez tablicy rejestracyjnej, 17-latek bez uprawnień, ale “na podwójnym gazie”

Urszulińscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę “na podwójnym gazie”. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadł 17-latek, który wsiadł za kierownicę vw golfa pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ok. 1,7 promila. Oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości, nastolatek poniesie też konsekwencje poruszania się pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.

W sobotnią noc, kilka minut po północy,  uwagę urszulińskiego patrolu zwrócił pojazd m-ki VW Golf. Kierujący poruszał się w m. Dubeczno samochodem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili  przystąpić do kontroli drogowej.

Podczas rozpoczęcia czynności służbowych okazało się, że miejsce kierowcy jest puste, natomiast z tyłu pojazdu siedzi 17-latek, a obok niego znajdują się kluczyki do samochodu.

Jak się okazało, nastolatek wziął mamy samochód bez jej wiedzy i zgody pomimo tego, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. To jednak nie wszystko co młody mieszkaniec gm. Hańsk miał na sumieniu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ok. 1,7 promila alkoholu.

Po zakończonej interwencji 17-latek trafił pod opiekę dorosłych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. 17-latek poniesie też konsekwencje jazdy bez uprawnień.

E.T.

KPP Włodawa

1 komentarz "Urszulin: Auto bez tablicy rejestracyjnej, 17-latek bez uprawnień, ale “na podwójnym gazie”"

  1. Jak jeździł bez prawka i na gazie tak i teraz będzie jeździł,jaki problem

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki