Urlop na poligonie. Wikt i karabin od terytorialsów

Już za miesiąc startują „Wakacje z WOT”. Chętnych, by spędzić urlop na poligonie nie brakuje, dlatego 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej uruchomiła dodatkowy – trzeci termin szkolenia podstawowego. Są jeszcze wolne miejsca.

Już po raz szósty będzie realizowany projekt „Wakacje z WOT”. W okresie wakacji, od czerwca do września, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje szkolenia podstawowe, tzw. „szesnastki” oraz szkolenia wyrównawcze tzw. „ósemki”. Są one skierowane do uczniów, studentów, nauczycieli, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce.

Z „wakacyjnych szkoleń” z terytorialsami korzystają także osoby, które chcą wykorzystać czas wakacji na zdobycie nowych umiejętności, poreperowanie kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

– Lubelscy terytorialsi przygotowali trzy terminy szkoleń podstawowych dla osób, które nigdy nie były w wojsku. Pierwszy rozegra się w dniach 5-20 lipca, kolejny 9-24 sierpnia i ostatni 13-28 września. Z kolei dla żołnierzy rezerwy, którzy planują powrót do służby w te wakacje, przygotowano dwa terminy szkoleń wyrównawczych, czyli 5-12 lipca i 13-20 września – informuje kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Komentuj jako pierwszy na "Urlop na poligonie. Wikt i karabin od terytorialsów"

Dodaj komentarzSkip to content