Umowa na promenadę podpisana

To już pewne! Do Włodawy trafi 896 832,05 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie pozwoli na realizację projektu „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska”.We wtorek 27 sierpnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Skarbnik Elżbieta Torbicz podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie projektu „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska”. Marszałka Województwa Lubelskiego reprezentowała Pani Anna Brzyska Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Podpisanie umowy zwieńczyło nasze starania o dofinansowanie tej inwestycji. Dziękuję Panu Sekretarzowi i pracownikom urzędu za ogrom wykonanej pracy. Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców mimo licznych trudności spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”. Całkowita wartość projektu 1 188 026,35 zł. 

UM Włodawa

2 komentarzy "Umowa na promenadę podpisana"

  1. Życzę promenadzie lepszego losu niż parkowi miejskiemu. Kilka lat po remoncie i ławki połamane latarnie powybijane,i wiecznie pijana patologia.

    • Raczej los lepszy nie będzie dany promenadzie..park w środku miasta, niemal pod nosem straży miejskiej.. i ciężko tam o porządek i bezpieczeństwo 🙁

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki