Umowa na dofinansowanie miejskiej ciepłowni podpisana!

W obecności Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych Pana Jacka Sasina oraz Burmistrza Włodawy podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji miejskiej ciepłowni.

Sygnatariuszami umowy byli Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pan Artur Michalski i Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Pan Huber Ratkiewicz.

Na mocy podpisanej umowy do Włodawy trafi ponad 14,5 mln zł. To historyczne wydarzenie w historii włodawskiego MPGK. Środki przeznaczone zostaną na realizację projektu „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE w MPGK Włodawa”.

Projekt „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE w MPGK Włodawa” zakłada wymianę kotłów węglowych o mocy 15 MW w Zakładzie Energetyki Cieplnej na źródła ciepła wykorzystujące paliwo odnawialne, z którego emisja CO2 uznawana jest jako zerowa. Efektem realizacji tego zadania powinno być wyjście z obowiązku zakupu niezwykle kosztownych uprawnień do emisji CO2, a w rezultacie obniżenie opłat za dostawę ciepła dla mieszkańców. Projekt zakłada zmniejszenie emisyjności oraz poprawę jakości powietrza, co przyczyni się do wzrostu poziomu życia mieszkańców i stanu środowiska we Włodawie.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Umowa na dofinansowanie miejskiej ciepłowni podpisana!"

 1. Wiesiu to jednak potrafi załatwić. Pojedzie pogada kulturalnie i się opłaciło. Brawo!

 2. a starosta postara się o KOMIN NIEMIECKI, tak jak respiratory ..niemieckie kominy to przecież dobra jakość historyczna….

 3. Pan Starosta niech lepiej się dzieje roboty weźmie i dziecięcy otworzy! Tego nie darujemy!

  • Kyrie Elejson | 13 czerwca 2021 at 14:05 |

   Wiesiek dałbyś spokój przy niedzieli. Przed momentem jadłeś wafelka od klechy a kilka chwil później już plujesz jadem. Wszyscy wiedza, że duet Holaczuk- Zańko ślini się na sama myśl o korycie ale serio możecie nas nie zadręczać swoimi wojenkami z gumofilcami z PSLu. Sam zadłużałeś szpital po korek razem z SLD I PSL więc z czystej przyzwoitości mógłbyś zachować dla siebie te żałosne jęki

 4. Ależ po co Wam ten oddział dziecięcy – przecież w Niemczech jest dużo takich oddziałów. Pozdro.

  • europejczyk | 13 czerwca 2021 at 16:19 |

   czyli Pan Starosta to wizjoner wdrażający zachodnioeuropejskie standardy. Przepraszam! Nie wiedziałem. Skoro tak to już wszystko rozumiem. Byle tak dalej!

  • Jeszcze dwa lata i zmiana władzy w starostwie. Tylko czy do tego czasu szpital wytrzyma?

 5. Starosta wzorowo dbał o mieszkańców powiatu w czasie pandemii! Szpital zapewniał należytą ochronę obywatelom! Ci którzy tego nie widzą są ślepi albo mają partyjne klapki na oczach. Niech się Pan nie przejmuje frustratami, którzy już kiedyś rządzili i nie zadbali o szpital należycie! W wyborach mieszkańcy powiatu na pewno docenią Pana starania i o reelekcję może być Pan spokojny. Lepszego gospodarza w powiecie nie było!

 6. ***** *** | 15 czerwca 2021 at 11:57 |

  A ten z lewej to kto?

 7. Ten z lewej to Sas.. aka 70 baniek …

 8. Andrzej jest spoko ale Wiesiu i Mario to też ok dobrze że tacy ludzie są.
  Gorącego weekendu pozdrawiam

 9. Starosta wzorowo dbał o zdrowie mieszkańców w czasie pandemii. Większej głupoty nie słyszałam. Przecież on nic nie zrobił by pomóc mieszkańcom czy pracownikom szpitala.Jedynie grosze na szpital, żadnej pomocy dla przedsiębiorców. Jedyny sukces to zabarykadowanie się w starostwie i ciągnięcie sporej kaski do kieszeni. Szpital upada, drogi w fatalnym stanie brak współpracy z burmistrzem, opozycją, wojewodą rządem. Niewielkie środki pozyskane z zewnątrz. Niech bierze przykład ze swojego kolegi z PSL z Chełma który ciągnie wielkie środki . Można, mozna. Ale Romańczuk z Tomaszkiem Korzeniewskim i Edkiem z fabryki kredek wolą zadbać o swoje kieszenie. Żenada.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content