Umowa na budowę skateparku podpisana

Już w przyszłym roku miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskorolce i rolkach będą mogli korzystać z włodawskiego skateparku.

W czwartek 27 października w Urzędzie Miejskim we Włodawie podpisano umowę z wykonawcą, który zbuduje włodawski skatepark. Sygnatariuszami umowy byli Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Rafał Wróbel przedstawiciel Przedsiębiorstwa Inżynieryjno- Budowlanego INŻ -WOD-BUD Sp. z o. o.

– Ta długo oczekiwana inwestycja staje się faktem. Dzięki temu dzieci i młodzież zyskają kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku. Sami zainteresowani brali czynny udział w przygotowaniu projektu włodawskiego skateparku. Jestem przekonany, że nowy obiekt pozwoli młodym mieszkańcom naszego miasta rozwijać swoje pasje – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Skatepark powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Będzie wykonany w technologii betonowej, wśród planowanych przeszkód są m.in.: grindboxy, rampy i poręcze. Znajdzie się tam także strefa dla najmłodszych, gdzie pod okiem rodziców będą mogli oni stawiać pierwsze kroki w nauce jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze. Pojawią się także nowe elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, parking rowerowy, stacja naprawcza, oświetlenie oraz system monitoringu. Nie zabraknie również nowych nasadzeń drzew i krzewów. Prace potrwają do końca września przyszłego roku. Całość kosztować będzie 1 529 100 zł.

Na tym jednak nie koniec. Włodawski ratusz już zapowiada rozbudowanie skateparku o dodatkowe elementy.

– Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem LGD „Poleska Dolina Bugu” otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 266 437zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę tzw. pumptracka, czyli specjalnie przygotowanego toru łączącego jazdę rowerem i wszechstronny trening. – wyjaśnia W. Muszyński.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Umowa na budowę skateparku podpisana"

 1. Orliki też miały rozwijać pasje. Nie wystarczy wybudować za granty, trzeba również utrzymać we właściwej kondycji. A na to grantów nie ma.

 2. popatrzcie, a ten Skatepark pomiędzy NETTO a CCC,MARTES nie wystarczy ???? a ,,PRZYSTAŃ KAJAKOWA” na Wlodawce to przecież dla ,,aktywności” miala być …………..

  • Miał być chodnik na Chełmskiej i nie ma chodnika. Jednak o czym tu gadać, jak burmistrz nawet od ponad pół roku “zapomniał” o vlogu. Widać nie ma nic już do powiedzenia, jak połączył się z PiS-em.

  • wrrrrrrrrrr | 12 listopada 2022 at 01:43 |

   Ale we włodawce mało wody. Postuluję zaporę, taka na 1,5 m

 3. No tak ty ekstremalną jazdę masz w busie jak ci zegarek stanie

 4. Wieczni malkontenci. A już widać, że inwestycja ruszyła. Cieszmy się, że w naszym mieście coś się dzieje. Jeszcze tylko dworzec kolejowy, no i te tężnie… Oby udało się!

  • No na kolej też czekam ale z szampanem bym poczekał. Długa droga jeszcze a i potem może być różnie. Zmieni się rząd i kto wie co zrobią. Patrząc obiektywnie to bardzo kosztowny i ryzykowny projekt który nie wiadomo jak będzie funkcjonował. Jak się okaże że ekonomiczna strona leży i kwiczy to długo nie pojeździmy. Ale mam nadzieję że jednak będzie dobrze. Co do samego miasta to wystarczy się przejść i rozejrzeć żeby zobaczyć zmiany. Szkoda tylko szpitala bo ciągle dochodzą nie najlepsze informacje. Tam ciągle jakieś problemy podobno. Pożyjemy zobaczymy.

 5. A ja ciągle wierzę, że do Lublina ( i dalej) w przyzwoitych warunkach pojedziemy a nie w ciasnych, brudnawych busach. W szpitalu bieda aż piszczy i nie bardzo wierzę, że wyjdziemy na prostą: kryzys w kraju a specjalistów u nas brak….

  • specjalistow brak w dyrekcji szpitala i w radzie powiatu. W lubartowie wymienili starostę ostatnio. a u nasz? ten co na pierwszej sesji pchał sie na kazdy stolek teraz zamiast dzialas wypina opasly brzuch na gali mma. taki to pozer. wiecej glosow nie dostaniesz i moze wezmiesz sie do normalnej roboty. Starosta bezradny powinien ci podziekowac i calej opozycji bo jestescie bardziej nieporadni niz on.

 6. Chyba rada powiatu i dyrekcja nie są tu najważniejsze. Liczą się jednak lekarze i ich specjalności. Na takie zad… jak nasze nikt nie przyjdzie na etat bo to byłoby zawodowe samobójstwo

  • To dowiedz się że to starosta, powiat i radni są organem odpowiedzialnym za funkcjonowanie tego szpitala. Z taką panią dyrektor której podobno jedynym argumentem jest znajomość ze starostą nie dziwne że nikt nie chce tu pracować.
   Dziwię się że tacy wspaniali specjaliści jak pan starosta i pani dyrektor postanowili jednak pracować we Włodawie. Po drugiej stronie też nie lepiej. Radny który podobno już miał nawet obiecane miejsce w lubelskich urzędach bo taki z niego specjalista wylądował na mało ambitnym stanowisku na jakiejś wichurze. Dobrze że ma obok sanktuarium to ma się gdzie lansować.

 7. Brak środków to nie tylko nasza włodawska przypadłość: to problem wszystkich powiatowych szpitali. Nie obrażajcie zatem nieudolności tutejszych ” opasłych brzuchów” a raczej myślcie skąd wziąć kasę na utrzymanie molocha

  • O chyba ktoś z dyrekcji szpitala się odezwał. Jak szukasz oszczędności to proszę bardzo: rozbuchana administracja szpitala rozbuchany zarząd powiatu
   Wszyscy oni pobierają sowite pensje a pielęgniarkom mają wypłacać w ratach. Piękna sprawa w dobie szalejącej inflacji.
   Od tego jest dyrekcja i organ prowadzący czytaj starosta żeby szukać pieniędzy i negocjować kontrakty z nfz. Tu nie wystarczy napisać list do Niemców i siedzieć zadowolonym bo Walduś napisze ładny artykuł w gazecie. W Lubartowie już zmienili starostę i biorą się za porządki. U nas wystarczy jeden głos do zmiany władzy ale po co? Przecież wszystkim wpływa na konto wiec nie ma problemu. I jeszcze prezent od rządu dostali bo przedłużyli kadencję. Oj zabolą was wyniki oj zabolą

 8. Widzę, że szpitala bronią atakując starostę, radę powiatu i dyrekcję głównie panie pielęgniarki. Wiem, że macie ograniczone możliwości znalezienia pracy w naszym mieście, więc … do Lubartowa!

  • Co za chamstwo! W którym pokoju pracujesz…. Po wyborach skończy się Wasze eldorado. Znowu zabolało? Bardzo dobrze! Ma boleć!

 9. Nic nie zabolało a jeśli to ciebie. Rozejrzyj się dookoła siebie i trochę zacznij czytać. To jest “przypadlość” szpitali powiatowych w całym kraju. Poza tym jesteśmy tzw scianą wschodnia. Sorry, w tej chwili wyżej pleców nie podskoczymy. Może zmień pracę albo kwalifikacje. I nie obrażaj starosty, rady powiatu, dyrekcji szpitala i wszystkich wokół. Może pokładów chamstwa poszukaj u siebie

  • najlepiej tłumaczyć własne nieudacznictwo polozeniem itp. W calym kraju jest problem tak? ale jakoś nie słychać żeby gdzieś co chwilę zawieszali ten czy inny oddział. i jeszcze to tłumaczenie że lekarze mają prawo do urlopu. ale to że ludzie zostają bez opieki to juz jest ok tak? nieudolne zarządzanie moze zakonczyć się tragedią ale co tam najważniejsze że na kontach się zgadza. u nas podobno leczenie dzieci się nie opłaca tymczasem w zamościu otworzyli pediatrię. w kraśniku powstała nowa porodówka. wiec nie kłam że wszystkie szpitale mają problem. jak jest dobrze zarządzany i ma dobre wsparcie z powiatu to się jednak da! a to tylko przykłady z naszego województwa z ostatnich miesięcy. u nas nieudolność i nieróbstwo tłumaczy sie czynnikami zewnętrznymi. Wyborcza miotłą zrobi z Wami porządek.

 10. Zatem do roboty: lecz dzieci na pediatrii albo … uruchom miotłę, czyli zmień pracę. I nie powtarzaj sloganów typu wyborcy was rozliczą. Wyborca to i starosta, i lekarze, i ty.

  • nauczyłeś sie sloganu o zmianie pracy od Komorowskiego? w sumie nic dziwnego w końcu byliście z nimi w koalicji 8 lat. co jeszcze powiesz taki mamy klimat? czy inne powiedzonko? tylko uważaj żeby ci ośmiorniczka nie wypadła. widzę piąta kolumna w powiecie pracuje nawet w długi weekend. oj żebyście do wszystkiego mieli tyle zapału

 11. A “wy” do czego macie zapał? Do wiecznego narzekania i krytykowania? Błyśnijcie czymś, przekonajcie ludzi do swoich pomysłów na rozwój miasta, szpitala, powiatu. Krytykować tylko i narzekać jest najłatwiej.

  • oj znowu bob zabolał? był czas ale nie chcieliście współpracować. odrzuciliście wyciągniętą rękę. a teraz boli! będzie bolało! a najbardziej zaboli przy urnie!

 12. Przypominam: znowu nie na temat. Tu piszemy o SKATEPARKU proszę państwa

  • Już w Łęcznej starosta próbował wpływać na to co mają pisać lokalne media. Sąd jednak nie przyznał mu racji. U nas starosta ma swojego redaktora w chełmskiej gazetce ale jak widać to mało bo na elbi co niektórzy chcieli by decydować co i gdzie można pisać. Wasz czas już mija i czas się z tym pogodzić!

 13. Kurcze, piszcie bez błędów ortograficznych bo nie tylko ręce opadają na wywody lokalnych mędrców ale i oczy bolą…

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content