Ujęcie obywatelskie pijanej kierującej

Postawą godną naśladowania wykazała się wczoraj mieszkanka Włodawy. Kobieta ujęła pijaną kierującą, która po uderzeniu w jej auto uciekła z miejsca. Bez wahania dogoniła i wyprzedziła uciekinierkę, a następnie zastawiła jej drogę swoim autem. Potem wyjęła kluczyki ze stacyjki, a pasażer jej pojazdu powiadomił Policję. Mundurowi ustalili, że kierująca skody miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00 w miejscowości Dołhobrody. Policjanci na miejscu ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 816 doszło do zderzenia bocznego pojazdów mitsubishi i skody. Z relacji świadków wynikało, że kierująca skodą podczas wymijania zjechała z osi jezdni i zderzyła się z mitsubishi lusterkiem. Następnie 53-latka z gminy Hanna odjechała z miejsca. Za nią ruszyła kierująca mitsubishi, która dogoniła kobietę, wyprzedziła i zajechała jej drogę swoim autem. Pasażer jej pojazdu powiadomił służby, a ona wyjęła kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając pijanej dalszą jazdę. Policjanci na miejscu przejęli nietrzeźwą i ustalili, że miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Teraz 53-latka odpowie za swoje postępowanie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Natomiast na postawę godną naśladowania zasługuje mieszkanka Włodawy, która swoim konsekwentnym działaniem uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Jej właściwe zachowanie pozwoliło najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze.

Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol zróbmy wszystko żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze należy przede wszystkim powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy, że od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa