Udzielił zakazanych substancji nieletnim, usłyszał już zarzuty

Pomimo wielu apeli prowadzonych przez Policję i inne instytucje wciąż zdarzają się przypadki, kiedy młodzi ludzie sięgają po zakazane środki. Do takiej sytuacji doszło kilka dni temu, kiedy 16-latek trafił do szpitala najprawdopodobniej po ich zażyciu. W tej sprawie włodawscy kryminalni zatrzymali 20-latka z gm. Włodawa, który jest podejrzany o udzielanie środków odurzających małoletnim.

Pomimo wielu apeli i działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję i inne instytucję wciąż zdarzają się przypadki sięgania młodych ludzi po substancje odurzające. Do takiej sytuacji doszło kilka dni temu, kiedy 16-latek z powiatu włodawskiego trafił do szpitala po zażyciu środka odurzającego, po którym stracił świadomość.

Policjanci wydziału kryminalnego włodawskiej komendy zatrzymali 20-latka z gm. Włodawa, który jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, udzielił zakazane substancje dwóm 16-latkom. Jeden z nich po zażyciu takiej substancji trafił do szpitala.

Prokuratura Rejonowa we Włodawie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji dla 20-latka. Mężczyzna musi 3 razy w tygodniu stawiać się na komendzie, ma zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych. Trwa śledztwo w tej sprawie. Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci przestrzegają  przed zażywaniem takich substancji, ktory mogą powodować nawet nieodwracalne skutki w organizmie człowieka.  Zwracamy się także z apelem do rodziców i opiekunów, aby przyglądali się zachowaniu swoich dzieci i rozmawiali o poważnych konsekwencjach zażywania narkotyków i dopalaczy.

ET
KPP Włodawa

Skip to content