Uczniowie naszych szkół (Gmina Włodawa) już od 3 tygodni korzystają z laptopów zakupionych w ramach programu ,,Zdalna Szkoła”

Gmina Włodawa zakupiła 27 laptopów do szkół, by wspomóc uczniów, którzy nie dysponują sprzętem komputerowym do zdalnej nauki w czasie pandemii koranowirusa. Zakupione laptopy są niezbędne do realizacji przez uczniów zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość i posiadają oprogramowanie, umożliwiające prowadzenie zajęć on-line oraz zapewnią płynności nauki.

Gmina złożyła wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” który realizowany jest ze środków europejskich Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pilotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i otrzymała dofinansowanie w wysokości 45000 zł

Laptopy do zdalnego kształcenia zostały przekazane uczniom jeszcze przed świętami, a część bezpośrednio po świętach. Trafiły do uczniów szkół podstawowych w Orchówku, Żukowie i Różance. Po zakończeniu zdalnego kształcenia sprzęt będzie stanowił wyposażenie szkół.
Dzięki uprzejmości Spółki Wirtualne Powiaty 3 z Łęcznej oraz Spółce Telekomunikacja Wschód z Włodawy udało się nieodpłatnie zapewnić Internet dla uczniów, którzy nie mieli do niego dostępu.

“ /></p>
></figure>
	</div>
			<div class=

Reklama

1 komentarz "Uczniowie naszych szkół (Gmina Włodawa) już od 3 tygodni korzystają z laptopów zakupionych w ramach programu ,,Zdalna Szkoła”"

  1. co ma uprzejmość do internetu skoro gmina płaci wirtualnym powiatom za zbijanie bąków?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content