TYMCZASOWY ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ I ŁAMANIE ZAKAZU ZBLIŻANIA

62-letni włodawianin podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zadecydował o tym włodawski sąd, po tym jak mężczyzna nie stosował się do wcześniej wydanego zakazu zbliżania się i kontaktowania z kobietą.

Pod koniec października włodawscy policjanci zatrzymali 62-latka po awanturze domowej, podczas której stosował wobec swojej żony przemoc psychiczną i fizyczną. Na podstawie zebrano wówczas materiału dowodowego przedstawiono mężczyźnie zarzut znęcania się i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy. Włodawianin miał między innymi przychodzić 2 razy do komendy, musiał opuścić lokal wspólnie zajmowany z pokrzywdzoną oraz miał zakaz zbliżania się do  kobiety.

Niestety po niedługim czasie policjanci musieli ponownie interweniować w tej sprawie, ponieważ 62-latek nie stosował się do orzeczonych wobec niego środków i nachodził kobietę. Wczoraj zgodnie z postanowieniem prokuratora zatrzymali mężczyznę i przymusowo doprowadzili do właściwych organów.

Sąd Rejonowy zastosował teraz tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Przede wszystkim to efekt niestosowania się mężczyzny do wcześniejszych środków.  Za znęcanie się Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content