Tylko Romańczuk zostaje w grze

Spośród włodawskich polityków jedynie starosta, szef powiatowego PSL Andrzej Romańczuk ma minimalną szansę na zostanie posłem. Inni – zarówno z PiS-u i PO – nie powinni się łudzić. Ze startu zrezygnował burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który nie dostał „jedynki” na listach Lewicy.

Wybory parlamentarne oficjalnie ogłoszone. 15 października pójdziemy do urn. Powiat włodawski w swojej historii nie miał dotychczas w demokratycznej Polsce swojego przedstawiciela w sejmie czy senacie. Jeszcze do niedawna głośno było o liderze lewicy włodawskiej – burmistrzu Wiesławie Muszyńskim, który liczył na „jedynkę” na liście Nowej Lewicy w okręgu nr 7 (tzw. chełmskim) do sejmu. Miał nawet poparcie niektórych w strukturach wojewódzkich partii, ale ostatecznie musiał oddać pierwsze miejsce na liście wyborczej.

– Decyzja o wycofaniu się ze startu w wyborach samorządowych była podyktowana faktem, że nie udało się zapewnić na liście wyborczej pierwszego miejsca – przyznaje burmistrz. – A tylko takie dawało szanse na dostanie się do sejmu. Decyzja władz centralnych była jednak inna i jedynką została w naszym okręgu Sylwia Buźniak, której oczywiście będę teraz mocno kibicował i wspierał – wyjaśnia W. Muszyński.

Z kolei szef ludowców Andrzej Romańczuk ma szanse na sejmowe ławy, bo wszystko wskazuje na to, że wystartuje on z trzeciego miejsca na liście „Trzeciej Drogi”. Co prawda są one nikłe, ale sam zainteresowany bynajmniej się tym nie przejmuje. – Oczywiście, że postaram się zdobyć jak najwięcej głosów, ale na Wiejską mnie wcale nie ciągnie. Robię to nie tyle dla siebie, co przede wszystkim dla przyjaciół i mojej partii, z którą jestem związany już więcej niż pół życia. Liczę jednak, że po wyborach obudzimy się już w innej Polsce, pozbawionej „plemiennej walki”, wzajemnej agresji i zwykłego okłamywania Polaków – mówi starosta włodawski.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Tylko Romańczuk zostaje w grze"

 1. Pan Andrzej Romanczuk znowu startuje do sejmu? Czyli w momencie kiedy dowiadujemy się że sytuacja w szpitalu jest naprawdę zła, kiedy dzięki Pani Poseł wychodzą na jaw kolejne sprawy do wyjaśnienia i naprawienia, kiedy trzeba działać żeby to wszystko nie runęło…. Rozumiem że w tym czasie pan Romanczuk będzie zajęty kampania wyborcza? Wstyd!

 2. Zejdźcie już z tego szpitala i nie przynudzajcie pod wszystkimi możliwymi artykułami. Tak wygląda sytuacja we wszystkich małych oświatowych szpitalikach w Polsce. Niestety, brak lekarzy, potężne budynki, których utrzymanie sporo kosztuje i pewnie brak zaufania do leczenia tutaj. Przykre ale prawdziwe. A pan Romanczuk? Jeżeli ludzie go wybiorą to co was to obchodzi? Konkurencją dla niego na pewno nie będziecie…

 3. ” powiatowych” miało być

 4. Z żadnym wcześniej włodawskim politykiem/samorządowcem nikt się wcześniej tak nie liczył. Jeśli wystartuje to raczej kibicować trzeba. Niektórych jednak to boli bo sami mogli liczyć jedynie na ogon listy jako zapchajdziury 🙂

 5. Po co te wybory jak te same gęby się pchają ,tylko koszty , powinno być dwie kadencje i do domu.

 6. Romańczuk nadaje się tylko do tarcia chrzanu. Powiat w ruinie teraz na Wiejską się pcha. A Idź od nas w cholere

 7. Jakoś ciebie nikt nie chce. Może nawet do “tarcia chrzanu” nie nadajesz się? Weż się do roboty albo do nauki albo, może zgłoś się do tych wyborów. Takich bohaterskich, anonimowych, plujących jadem nam trzeba. Takich juz mamy na pęczki

 8. Szkoda, Muszyński miałby moje poparcie. A tak cóż, wybór między dżumą a cholerą z partii rządzącej.

 9. “Nie chcę ale muszem”

 10. A Tomasz Antoniuk dlaczego nie kandyduje przecież się nadaje

 11. “wzajemnej agresji i zwykłego okłamywania Polaków – mówi starosta włodawski.” dobre A PSL to słynie z prawdy

 12. Jakie poważanie ma starosta? Miała być jedynka a spadł chyba na piątą pozycję.Tak go szanują w PSL jak i nasi mieszkańcy. Pewnie chyłkiem się wycofa.

 13. Mów za siebie. Jako mieszkaniec Włodawy szanuje wszystkich, a czy jego partia go szanuje? Nie interesuje się skoro jesteś z zewnątrz. Czy ty jesteś szanowany przez choćby swoich sąsiadów?

 14. Pan Romańczuk jest niczym liczącym się politykiem partyjki. PSL jeszcze kiedyś coś znaczyło np. w pozbyciu się premiera Olszewskiego z funkcji. Teraz cwaniaki włościańskie porozsiadały sie na wszelkich publicznych stołkach ( starosta, wójt ) ale czas ich się kończy niebawem . Ucieczką do przodu wpisują się na listy do sejmu. Marne to

 15. Nie masz racji PSL liczy się w gminach i to bardzo. W gmnie Włodwa zostanie PSL, w gminie Stary Brus też, w Kańsku także i w starostwie takze PSL Tak stawiam

 16. Najgorsze to jest to że nie ma na kogo głosować. Do polityki pchają się miernoty które nie poradziłyby sobie w biznesie. Podajcie mi choć jedno dobre nazwisko we Włodawie? nie ma nikogo. zawsze wybieramy mniejsze zło. Tym razem PSL jest najgorszym złem, nie wiem czy nie gorszym od PiSu

 17. Do oli Co ty czepiłaś sie tego PISu 500+ bierzesz, podatek niższy płacisz? a 13 emerytura a 14 emerytura kwota wolna od podatku a wiek emerytalny? Kazdy z czegos korzysta a wszyscy pluja na PIS Wczesniej nic nie było i był spokój. Kleli wszyscy na Wieska jak był starostą że było źle, a teraz jest dobrze jak rządzi PSL i Lewica?

 18. Do Anonim: A te wszystkie ochłapy o których piszesz, 500 plusy i inne to przypadkiem nie z podatków ludzi. Dziwisz się że w końcu niektórzy to zrozumieli i pisu nie chcą już widzieć.

 19. Z takimi liderami jakich ma PiS w powiecie to dopiero wszystko zostanie zaorane. Romańczuk ma chociaż przysłowiowe jaja i jakoś stawia czoła problemom a nie ślepo nawołuje tylko na fejsbuku. Populiści

 20. Oj nadepnął pan starosta komuś na odcisk. Może o kobietę chodzi?…. Facet przystojny, sympatyczny, aż miło popatrzeć

 21. “Do Anonim: A te wszystkie ochłapy o których piszesz, 500 plusy i inne to przypadkiem nie z podatków ludzi. “a te ochłapy jak piszesz to ludzie godnie żyją chociaż są z naszych podatków. To pytam Pana anonima gdzie były nasze podatki za rządów PO-PSL jak nie dawali ochłapów?

 22. Pan starosta to już chyba blotka . Nawet Yokerem nie jest w tych układankach partyjnych.

 23. “Co komu do jemu”?; czyli co obchodzą was układy wewnątrz partii, którą tak pogardzacie?
  Pilnujcie swojej i jej kandydatów. Na obecnego starostę nikt nie każe wam głosować.

  • Nie mierz wszystkich swoją miarą. Piszący tutaj ludzie to nie działacze partyjni tylko niezadowoleni mieszkańcy powiatu. To co wyczynia pan Romanczuk i jego świta wola o pomstę. Skoro go tak bardzo bronisz to znaczy że masz w tym własny interes.

 24. i jest po grze. i niech spada . zabieraj ekipę swą ze szpitala

 25. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content