Trzy zgony w jeden dzień

W czwartek powiat włodawski był najgorszym w województwie pod względem zachorowań na Covid-19. W piątek sytuacja odwróciła się i zakażeń niemal nie było, ale jednocześnie na koronawirusa zmarły trzy osoby. Widać więc, że pandemia jeszcze nie odpuszcza.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kilkanaście ostatnich dni, to wyraźnie zobaczymy, że w powiecie włodawskim średnio choruje na Covid-19 około 20 osób dziennie. Jednak są dni, że ta liczba mocno spada albo drastycznie rośnie. Tak było w ostatni czwartek (25 listopada), gdy wskaźnik zachorowań na koronawirusa w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców był najwyższy w województwie. Następnego dnia zakażeń było zaledwie kilkanaście i na mapie koronawirusa powiat świecił już na biało. Niestety, świetną statystykę dziennych zakażeń popsuła statystyka najważniejsza, tego dnia bowiem zmarły aż trzy osoby zarażone wirusem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Trzy zgony w jeden dzień"

 1. A co to za ,,najazd” ludzi z całej Polski w Szkole nr 3? To już można,,wchodzić” do Włodawy i zniesione ograniczania związane ze stanem wyjątkowym? A co z pandemią, maski na tak dużej imprezie nie obowiązują? Strach pomyśleć jakie będą statystyki zachorowań za parę dni…

  • Zachorowań może będzie więcej, ale hospitalizacji i zgonów będzie coraz mniej.

 2. A o jaki ” najazd” chodzi? Jakąś impreza masowa?

 3. Niby czemu ma być mniej hospitalizacji i zgonów ? Coś się zmieniło w naszym szpitalu?

  • Każda kolejna mutacja jest coraz bardziej zakaźna, ale coraz mniej śmiertelna.

 4. To jest chore ze niby ludzie umierają tylko na Covid nie ma innych chorób, a może warto się przyjrzeć czy to nie po szczepieniu które wywołuje zawały i zapalenie mięśnia sercowego

 5. Głupoty piszesz Ewelina. Zachorowałem na Covid w ubiegłym roku w październiku, wtedy jeszcze nie było szczepionek, efekt – poważne problemy z sercem. Od tamtej pory zaszczepiłem się 3 dawkami i mam spokój.

  • Bo przechorowałeś już Covid. Dlatego masz spokój, a nie dlatego, że się zaszczepiłeś trzema dawkami. Nawet po 5 dawkach ludzie obciążeni będą chorowali i umierali na covid. Z drugiej strony, armia ludzi niezaszczepionych nie tylko nie umrze, ale nawet nie zachoruje na Covid. Chroni ich coś o wiele skuteczniejszego niż szczepionka, i na poszukiwaniu i wyodrębnieniu tego elementu powinni skupić się naukowcy.

 6. Trzeba się zaszczepić. Nie ma zgonów i chorób (na covid). A propos grypy, nic nie słychać. Chyba covid ją “zjadł”.

  • Bo grypa to też koronawirus, wystarczy poczytać. Chinczycy go wyprodukowali i sie smieja.

 7. wydział komunikacji kwarantanna

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content