Tribute to Zbigniew Wodecki – koncert na żywo we Włodawie w kwietniu 2021

Koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki” we Włodawie

W kwietniu 2021 r., blisko 4 lata po śmierci Zbigniewa Wodeckiego, we Włodawie odbędzie się koncert poświęcony temu wyjątkowemu polskiemu artyście. Wydarzenie będzie stanowić rodzaj hołdu, który złoży grupa składająca się z minimum 10 instrumentalistów i wokalistów. Młodzi, zafascynowani twórczością Zbigniewa Wodeckiego artyści wykonają najpiękniejsze utwory z jego repertuaru.

Jak donosi serwis wygranaonline.com, koncert pt. „Tribute to Zbigniew Wodecki” organizowany jest przez WDK we Włodawie (Włodawski Dom Kultury). Organizatorzy zapowiadają podróż po twórczości Zbigniewa Wodeckiego, która zacznie się w 1976 r., a skończy na współczesnych nam czasach. Podczas koncertu zespół zaprezentuje zarówno największe hity artysty, które znane są wszystkim Polakom, po nie tak popularne, ale równie piękne perełki muzyczne, których naprawdę warto posłuchać.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej WDK we Włodawie i zaplanowany jest na 18 kwietnia 2021 r. Bilety na wydarzenie można kupić w cenie 45 zł w sekretariacie WDK (al. Józefa Piłsudskiego 10, Włodawa) lub przez internet. W sprawie zakupu biletu można również dzwonić do WDK pod numer tel. 82 57 21 751. Uwaga! Liczba miejsc na koncercie jest ograniczona i wynosi dokładnie 135 (zgodnie z aktualnymi procedurami dotyczącymi pandemii COVID-19).

Zbigniew Wodecki był znany szerszej publiczności przede wszystkim jako piosenkarz, multiinstrumentalista i kompozytor. Już jako 5-latek rozpoczął naukę gry na skrzypcach, grał także na fortepianie i trąbce. Ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec Juliusza Webera i to z wyróżnieniem. Jego kariera zawodowa ma początek w l. 60-tych XX wieku, kiedy to jako skrzypek zaczął występować w grupie Czarne Perły i Anawa (z Markiem Grechutą). W tym czasie grał też w krakowskiej Piwnicy pod Baranami oraz w grupie akompaniującej Ewie Demarczyk podczas jej zagranicznych tras koncertowych. Na skrzypcach Wodecki grał także w Orkiestrze Symfonicznej PRiTV i w Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej.

Z kolei karierę piosenkarza rozpoczął w l. 70-ych. Do jego najbardziej znanych szlagierów należą m.in. takie utwory jak „Zacznij od Bacha”, „Chałupy Welcome To”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Z Tobą chcę oglądać świat” (w duecie ze Zdzisławą Sośnicką), „Izolda”, „Opowiadaj mi tak”, a także piosenka tytułowa do serialu animowanego „Pszczółka Maja”. Na koncie artysty jest 9 albumów studyjnych (w tym 2 platynowe płyty) oraz kilkanaście innych wydawnictw muzycznych.

W czasie swojej muzycznej kariery występował z wieloma uznanymi artystami, takimi jak wspomniana Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Zdzisława Sośnicka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i wieloma innymi. Warto wspomnieć też o współpracy z zespołem Mitch & Mitch, która zaowocowała wydaniem w 2015 r. wspólnej płyty pt. „1976: A Space Odyssey” (certyfikat platynowej płyty). Zbigniew Wodecki kilka razy zdobywał nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, 2 razy Nagrodę Artystycznej Polskiej Estrady „Prometeusz” oraz Fryderyka i Złotego Fryderyka. Na 2. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji otrzymał nagrodę dziennikarzy. Artysta wyróżniony został też Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Odznaką „Honoris Gratia”, a już po śmierci – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zbigniew Wodecki bywał też prezenterem telewizyjnym i aktorem. Prowadził program muzyczny w TV „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz pełnił rolę jurora w „Tańcu z gwiazdami”.

Skip to content