To miasto stawia na zieleń i może stać się wzorem dla innych

Nie będzie wycinki starych drzew i nasadzeń w donicach. Burmistrz chce współpracować z aktywistami, a konserwator zabytków czeka na nowe propozycje. – Włodawa może stać się wzorem „debetonizacji” – cieszą się lokalni aktywiści

– Burmistrz zamierza walczyć o każde drzewo i jak największą ilość zieleńców. Nie będziemy też sadzić drzew w donicach – cieszył się Konrad Smoliński z Inicjatywy LWL po wyjściu ze spotkania włodawskich aktywistów z władzami miasta.

Burmistrz Wiesław Muszyński też był zadowolony: Nawiązaliśmy dialog, teraz czas na działanie.

Walka nie tylko o drzewa

Projekt z 2014 r. zakładał wyłożenie otoczenia zabytkowego Czworoboku kostką brukową, wycinkę większości rosnących tam drzew, nowe latarnie, ławki, dwie fontanny i nasadzenia w donicach. Właśnie w ten sposób „rewitalizuje” swoje rynki i place większość polskich miast. Tak właśnie robi Parczew (w maju z Pl. Wolności wycięto wszystkie 58 drzew), tak lada dzień zrobi Końskowola. Niewiele brakowało, by w podobny sposób zmieniło się centrum Włodawy.

Włodawscy aktywiści do akcji wkroczyli na początku sierpnia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "To miasto stawia na zieleń i może stać się wzorem dla innych"

  1. Prosty człowiek | 29 sierpnia 2019 at 23:18 |

    Zobaczymy jaki będzie końcowy efekt tego samozadowolenia. Bo inne miasta i wioski są już dawno zrewitalizowane. Łęczna rzekomo jakiś tam 3 rynek rewitalizuje, a Włodawa zatrzymała się w latach 60-siątych. Tylko, że wtedy były równe chodniki i zachowany był jakiś tam na miarę czasów i możliwości finansowych miasta ład i porządek. Tylko się pytam gdzie tzw. aktywiści byli, gdy wszystkie miasta i większe wioski w woj. lubelskim się rewitalizowały oprócz Włodawy. Z drugiej strony, gdyby nie przeszkadzano p. Wrześniowi to ten temat i np. temat promenady byłby już dawno faktem. Szkoda płakać

  2. Oj oj ktoś nie może się pogodzić z wynikiem wyborów xD

  3. Śmiechu warte te stawianie na zieleń, a 100 dębów uschło

  4. Włodawianka | 3 września 2019 at 10:02 |

    Zadziwiające jest to,że urzędasy-betony sami nie wpadli na pomysł by nie wycinać niczego co zielone,co daje życie..tylko lansują beton.Beton jest tani-nie trzeba go podlewać,zamiatać,jest gdzie urządzać “igrzyska” itd.A zatem-te Betony trzeba pokruszyć i wyrzucić,bo nawet jeśli już posadzili i posadzą te drzewka-to one nie daj Boże uschną tak jak te nieszczęsne dęby i np.17 drzewek w okolicy tzw.dworca busów w stronę szkoły nr.3.Trzeba być naprawdę Betonem,by w tak kiepskim stylu ogłaszać światu,że kocha się zieleń,miasto.A można np.zatrudnić wreszcie kogoś od miejskiej zieleni,by miasto wreszcie faktycznie było skąpane w zieleni.Czy urzędasy-betony tego nie wiedzą?!Ręce opadają!! (i niech tylko nie mówią że pieniędzy na to nie mają..bo znajdą się tacy,którzy je znajdą)

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content