Temat Rzeka

W ramach projektu Temat Rzeka pejzaż Włodawy wzbogacił się o nowe instalacje artystyczne. Temat Rzeka to wystawa w przestrzeni miejskiej, angażująca artystów sztuk wizualnych, którzy w swoich pracach wyrażają charakter kresowej Włodawy. Tematem przewodnim jest rzeka Bug, która łączyła dawniej wielokulturowe lokalne społeczności, a dziś jest symbolem pogranicza.

– Wykorzystując najciekawsze zjawiska sztuki współczesnej, chcemy podkreślić międzykulturową więź ziemi włodawskiej, stosując różne innowacyjne formy i techniki artystyczne – mówi Julita Fajks-Mitkowska. – Sztuka staje się formą dialogu tradycji i nowoczesności, a rzeka Bug symbolem tolerancji, ludzkich więzi i medium dla wszelkich wyobrażeń o dawnym i dzisiejszym pograniczu. Instalacje artystyczne na terenie miasta tworzone przez najbliższe lata wykreują współczesny pejzaż kulturowy, zmieniając swoje położenie, migrując – tak, jak płynie i każdego roku zmienia się dzika rzeka Bug.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Temat Rzeka"

  1. Kto kazała sypać solą chodniki z kostki betonowej w mieście ???!!!

  2. Dobrze że posypali bo jakbyś upadł i trafił do włodawskiego szpitala.

  3. Rozumiem że zlasowanie kostki po soli to nie jest dla was problem. Są inne środki do betonu … Może trochę droższe ale nie będą kosztować tyle co nowa kostka. Nie ma to jak zjadać własny ogon. Życzę dobrego samopoczucia.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content