Telefon za okazyjną cenę w sieci – uważaj, to może być oszustwo

Oszuści nie odpuszczają. Tym razem ofiarą oszustwa padł 54-latek z gminy Włodawa, który myślał, że trafił na super okazję przy zakupie telefonu. Przekonany o kupnie iPhona od razu wpłacił całość kwoty. Wówczas kontakt ze sprzedającą się urwał. W ten sposób mężczyzna stracił 1400 zł.

Do włodawskiej komendy zgłosił się 54-latek z gminy Włodawa, który złożył zawiadomienie o oszustwie podczas zakupu telefonu przez Internet. 54-latek chcąc kupić telefon komórkowy, który znalazła na portalu sprzedażowym jego córka. Ogłoszenie o sprzedaży iPhona za 1400 złotych wydawało się być “dobra okazją”.

Pokrzywdzony dokonał płatności całości kwoty przelewem. Po tym kontakt ze sprzedającą się urwał, a zakupiony przez niego telefon nie dotarł. Wówczas 54-latek zrozumiał, że został oszukany i złożył zawiadomienie na Policję.

Pamiętajmy, że schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru za który zapłacił.

Dlatego kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na „odbiór osobisty” lub wybrać opcję płatności „za pobraniem”. Jeżeli u sprzedającego nie ma takiej opcji, niech to już wzbudzi nasze wątpliwości.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Telefon za okazyjną cenę w sieci – uważaj, to może być oszustwo"

Dodaj komentarzSkip to content