Szymon Zguczyński wystąpił w Mistrzostwach Polski Juniorów 2022

W dniach 21-24.04.2022 r. rozegrano w Gliwicach Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. Wśród najlepszych Juniorów w Polsce znalazł się zawodnik SMS Włodawa: Szymon Zguczyński. Podczas piątkowych zmagań w grze pojedynczej spotkał się z rozstawionym o 20 miejsc rankingowych wyżej zawodnikiem UKS MOSIR Dukla Michałem Olbrychtem. Mecz był bardzo zacięty i stał na bardzo dobrym poziomie. Niestety Szymon uległ 2:4 w setach (11:7, 10:12, 10:12, 11:8, 10:12, 7:11), szczególnie szkoda seta przy stanie 1:1, gdzie pomimo prowadzenia 9:4 nie udało się go wygrać.

W turnieju pocieszenia Szymon uległ zawodnikowi KS Energetyk Łódź Michałowi Przybyłowi 1:3 (9:11, 11:6, 9:11, 10:12). W tym meczu o porażce zadecydowały końcówki setów. Ostatecznie Szymon Zguczyński sklasyfikowany został na miejscu 49. W piątek rozegrano również gry mieszanej, gdzie wystąpił w parze z Agatą Lipską (MKS AGS Lubartów). Ulegli oni parze Miłosz Sawczak (Politechnika Rzeszów) Laura Kałużny (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 1:3 (9:11, 9:11, 11:5,6:11). Tutaj również do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Ostatecznie zajęli miejsce 33.

W sobotę Szymon Zguczyński w grze podwójnej w parze z Arturem Słomką (Heksa Niedrzwica Duża) wyraźnie ulegli Michałowi Olbrychtowi (UKS MOSIR Dukla) i Szymonowi Brudowi (PKS Kolping Jarosław) 0:3 (4:11, 4:11, 3:11) i zajęli miejsce 17. Pomimo nie najlepszych miejsc cały turniej należy jednak zaliczyć do udanych. W tym roku z uwagi na zmiany w przepisach w rywalizacji biorą dodatkowo udział zawodnicy o trzy lata starsi, a Szymon pierwszy rok występuje w kategorii Juniorów i będzie jeszcze okazja poprawienia wyniku w Mistrzostwach Polski. Już sam awans do najlepszej 64 zawodników w Polsce jest sukcesem.