Szymon Zguczyński Mistrzem Polski Żaków w grze podwójnej

W dniach 17-18.06.2017 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. Rewelacyjnie wystąpił w nich zawodnik SMS Włodawa Szymon Zguczyński zdobywając tytuł Mistrza Polski w grze podwójnej w parze z Alanem Kulczyckiem (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) oraz piąte miejsce w rozgrywkach indywidualnych. Sobotnie rozgrywki rozpoczął od gier grupowych, gdzie pokonał 3:1 Wojciecha Lemieszkę (STOWARZYSZENIE LZS Kuźnica Żelichowska), następnie 3:0 Kacpra Totona (UKS Niedźwiada Dolna) i 3:0 Filipa Szymańskiego (LZS VICTORIA Kołaczkowo), awansując z pierwszego  miejsca do gier pucharowych.

W meczu o najlepszą 16 turnieju pewnie wygrał 3:0 z Adamem Kosteckim (GLKS Nadarzyn) a następnie zwyciężył 3:1, rozstawionego z numerem ósmym w turnieju,  Mikołaja Kubiaka (LZS VICTORIA Kołaczkowo) awansując do czołowej ósemki zawodników w Polsce. Tego samego dnia w grze podwójnej para Kulczycki/Zguczyński w pierwszej rundzie, dzięki rozstawieniu z  numerem jeden, miała los wolny. W drugim meczu o czołową ósemkę pewnie zwyciężyła 3:0 debel  Kaciuba Mikołaj (KS Polkowice)/Ulatowski Wiktor ( MKS WOLAVIA Wołów), Na tym zakończyły się sobotnie zmagania. Dzień drugi rozpoczął się od gry podwójnej w której Kulczycki/Zguczyński pokonali 3:0 parę Szymon Maciejewski (UKS MOSIR Dukla) / Damian Danowski (ZKS Drzonków) zapewniając sobie medale w tej konkurencji. Przed drugą szansą medalową stanął Szymon w pojedynku z Kacprem Tureckim (UKS ROKICIE Szczytniki). Niestety tym razem Szymon zagrał słabszy mecz i Szymon uległ rywalowi 1:3. Ostatecznie  zajmując w Mistrzostwach Polski miejsce piąte. Do rozegrania pozostał mecz o finał gry podwójnej i tutaj zawodnik SMS Włodawa spisał się wyśmienicie, pokonując ze swoim partnerem, parę KOLPING Jarosław Dawid Jadam/Dawid Szczygieł 3:0, awansując do finału turnieju. Mecz finałowy, pełen emocji, stojący na wysokim poziomie, to bardzo dobra gra Szymona i Alana i zwycięstwo 3:1 i zdobycie upragnionego tytułu Mistrza Polski. Gratulujemy Szymonowi, rodzicom i trenerom zawodników!

Tutaj należą się specjalne podziękowania dla Państwa  Kulczyckich, w szczególności dla Pana Ryszarda Kulczyckiego, który wymyślił taką parę deblową. Już na  II Grand  Prix Polski twierdził, że wygrana chłopców w Mistrzostwach Polski jest możliwa. Nieoceniony jest również wkład trenera i jednocześnie taty Alana Pana Szymona Kulczyckiego, który prowadził chłopców podczas gier podwójnych.

Słowa podziękowania należą się również bratu Szymona Jakubowi Zguczyńskiemu, który z powodzeniem prowadził, przez cały sezon, Szymona podczas gier indywidualnych,. Był świadkiem chwil pięknych ale i tych gorszych, zbierając przy tym niepowtarzalne doświadczenia, które pomogą również w jego karierze zawodniczej.

Należy również wspomnieć o pierwszym trenerze Szymona Panu Tomaszu Czuryłowiczowi, dzięki któremu rozpoczęła się przygoda z tenisem stołowym. Bez niego nie byłoby tylu emocji, wzruszeń, łez i sukcesów.

Ten  niezwykle udany turniej zakończył sezon 2016/2017 w kategorii Żaków.  Okazał się wyjątkowy bo oprócz zlotego medalu i piątego miejsca w  Mistrzostwach Polski, dwóch medali: srebrnego i brązowego w I i II Grand  Prix Polski i siódemgo miejsca w III Grand Prix Polski, zwycięstwa w ogólnopolskim Pingla Cup, Szymon zdobył 14 medali (9 złotych) rangi Mistrzostw Województwa.