Szykują się na zalew uchodźców

Wojsko i dodatkowi funkcjonariusze Straży Granicznej zostali skierowani do ochrony granicy polsko-białoruskiej. Związane jest to z nasiloną w ostatnim czasie migracją uchodźców. Problem jest poważny, więc działają też służby wojewody, które wystąpiły m.in. do władz powiatu o wskazanie nieruchomości, na terenie których można urządzić ośrodki dla obcokrajowców.

Starostwo Powiatowe we Włodawie otrzymało z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zapytanie, czy w jego zasobach znajdują się nieruchomości wchodzące w skład Skarbu Państwa, na których można urządzić przejściowe ośrodki dla uchodźców. Powiat takimi działkami nie dysponuje, ale już samo zapytanie o takie kwestie budzi niepokój i potwierdza, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest coraz bardziej poważna.

W pobliżu Bugu częściej można zauważyć patrole Straży Granicznej, w gotowości do zasilenia placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej są dodatkowi funkcjonariusze. Wprawdzie uchodźcy (przede wszystkim z krajów azjatyckich) szturmują głównie granicę lądową z Białorusią na terenie województwa podlaskiego, to niewykluczone jest, że ich trasy wkrótce się zmienią i na upragniony Zachód będą próbowali dostać się przez Bug.

Na taką ewentualność nasze służby są już gotowe. Biuro prasowe Komendy Głównej Straży Granicznej informuje, że „W ostatnim czasie prowadzone są intensywne działania, które mają chronić polsko-białoruski odcinek granicy państwowej. Do ich realizacji zostali skierowani dodatkowi funkcjonariusze SG oraz tysiąc żołnierzy Wojska Polskiego. Próby nielegalnego przekroczenia dotyczą głównie odcinka granicy, który chroni Podlaski Oddział Straży Granicznej. Łączna długość granicy RP z Białorusią wynosi 418 kilometrów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Szykują się na zalew uchodźców"

  1. Błaszczak: A na granicy z Białorusią wybudujemy płot, wysoki na 2,5 metra … Gdzie? Na środku Bugu ?

  2. Czyli po naszej stronie Bugu ten płot ? No to się wędkarze bardzo ucieszą, jak im dostęp do rzeki ograniczą …

  3. No cóż. Chrześcijanizm! Nasi dziadowie za czasów wojny też emigrowali… Bo było źle, każdy chciał chronić swoich bliskich ect.. Dodatkowy talerz na wigilię? Dekoracja prawda? A może Paulini pomogą?? Taki duży klasztor, tyle miejsca. Spragnionych napoić, głodnych nakarmić czyż nie?? W sumie tak ale nie tych bo ciemni… Wsytd! Ogrodzenie, płot!! XXI wiek, ale dalej ciemnogród… Ps. A co z Covidem? Już nie istotny? Są ważniejsze sprawy??

    • W takim razie po chrześcijańsku sam wpuść emigrantów, czyli zaproś do swojego domu. A później oczywiście zobaczysz kim są i sprawdzisz ich tożsamość.

      • Gdyby każda parafia w Polsce (ponad 10 000) przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, a każdy lokalny biznesmen bratający się z lokalnym proboszczem, zapewnił im pracę i 1 mieszkanie, po odpowiednim okresie (nie przebywajac w dużej grupie, tak jak w ośrodkach dla uchodźców – nie mieliby możliwości kultywować własnego języka i obyczajów) chcąc przetrwać musieliby się zasymilować, tak jak skąd inąd dobrze znane osoby stanowiące nierozłączną już część lokalnego kolorytu. Odrobina dobrej woli, chrześcijańskiej miłości bliźniego i zdrowy rozsądek pozwalają rozwiązać błahy w gruncie rzeczy problem.

    • polecam zerknąć na mapę Polski i Białorusi, przejścia graniczne są oddalone ok 26km. Pytanie zasadnicze dlaczego nie skorzystano z przejść do tego wyznaczonych? Czy po stronie Białorusi to Afgańczycy, czy Talibowie kto to sprawdził? Dlaczego Ci ludzie nie schronią się w Białorusi, przecież tam nie ma wojny????

    • SJ na Białorusi główną religią jest chrześcijanizm. Chyba o tym wiesz;)

  4. Nie wiem co jest gorsze Łukaszenko na Białorusi czy Talibowie w Afganistanie. Wybór jak między dżumą a cholerą.

  5. to we Włodawie będzie osrodek dla migrantów??

  6. Hahaha

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content