Szpital z Orłem

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie otrzymał prestiżową nagrodę specjalną w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości jako Placówka Medyczna.

Tytuł przyznawany jest przez Prezydium Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

W Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala “30 lat Wolności RP”, organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług. Podczas uroczystości poznano m.in. Laureatów XVI edycji Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”. Wielką Galę, w której uczestniczyło ok. 750 osób, otworzył Robert Składowski – Prezes Federacji Przedsiębiorcy.pl, który powitał zebranych gości. Słowa uznania przekazał zgromadzonym Doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Finansów Tomasz Tokarski. Głos zabrał również Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. Galę poprowadzili Joanna Jabłczyńska i Krzysztof Ibisz.

W imieniu włodawskiego szpitala nagrodę specjalną w kategorii „Placówka medyczna” odebrał wicestarosta – Tomasz Korzeniewski oraz z-ca dyrektora SPZOZ we Włodawie Elżbieta Korszla. – To dla nas – jako powiatu – to wyjątkowe wyróżnienie – mówi T. Korzeniewski. – Cieszy nas bowiem fakt, że wbrew głośnej krytyce nielicznych, nasz szpital ma się coraz lepiej i jest to doceniane również na forum krajowym. Ta nagroda przedsiębiorców szczególnie nas cieszy.

Włodawski szpital zwiększył przychody z NFZ w 2018 r w porównaniu z 2016 r. o 22%. W ub.r. pozyskał środki na 9 projektów z udziałem środków unijnych, w tym osiem z RPO na łączną kwotę ponad 12,6 mln zł (dofinansowanie z UE wyniosło 11,2 mln zł). Szpital niemal cały czas gospodarował ze stratą, co doprowadziło m.in. w 2014 r. do utraty płynności finansowej. SPZOZ nie wdrażał sytemu naprawczego, ale dzięki właściwym decyzjom dyrektor szeptała, od 2017 r. uzyskał pełną płynność finansową.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Szpital z Orłem"

 1. Gratulacje.Kto by pomyślał…..takie sukcesy, a największy sukces to nie przyjmowanie a wysyłanie skomplikowanych przypadków do innego szpitala. W ten sposób nie generuje się kosztów, nie ma porażek a co tam pacjent, czasem przeszkadza w pracy.

 2. Łączy Nas Koryto | 27 czerwca 2019 at 13:36 |

  To wszystko zawdzięczacie naszemu człowiekowi Wiecznie Uśmiechniętemu.

  • Oj oj a ty dalej zapłakany bo was znowu pięknie ograli w radzie za chwilę będzie i komisja rewizyjna i zarząd w komplecie i to wszystko BEZ WAS bo jedyne co potraficie to pluć jadem na sesji w kółko o tym samym. Panie Tomaszu gratuluję Panu i szpitalowi! Pozdrawiam

 3. Wdech, wydech zawistne wieśniaki

 4. do Anonim. każdy sądzi według siebie i prawdą jest,iż nie ma czego zazdrościć.to się nazywa hipokryzja.
  Wydaje mi się, że zawiść i zazdrość to uczucia dobrze Ci znane.

 5. Nagrodzony nadorlem | 28 czerwca 2019 at 16:03 |

  Farsa, jak jest i jak dziala szpital we Wlodawie oraz na jakim ,,swiatowym poziomie ” zatrudniony jest personel medyczny mieszkancy powiatu wiedza. Te orly jak widac po nagradzanych nimi podmiotach tyle znacza co medal z kartofla przyznawany za ukonczenie szybkiego kursu gotowania na gazie. 🙂

 6. burak w dzbanie

 7. Wiecznie uśmiechnięty to wystarczy za komentarz

 8. Kto jest tym orłem? Na zdjęciu nie widać żadnego orła ???

 9. Kto jest tym orłem? Na zdjęciu nie widać żadnego orła ???

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content