Szpital, szpital, szpital…

LVII sesję Rady Powiatu we Włodawie zdominował jeden temat. Mówiono niemal wyłącznie o włodawskim szpitalu. Jedynie na koniec radny Mariusz Zańko nazwał najnowszy film A. Holland haniebnym i szkalującym funkcjonariuszy straży granicznej.

Sesja rozpoczęła się od prośby radnej Elżbiety Strońskiej o podjęcie uchwały ws. reparacji wojennych przez Niemcy dla Polski. Z kolei radny Mariusz Zańko ucieszył się ze zdobycia środków rządowych na drogi i zabytki. Poruszył też problem braku wiat przystankowych – tak na dworcu przy ul. Chełmskiej, jak i przy al. Jana Pawła II. Mirosław Konieczny pytał o konwent wójtów w ostatnim czasie i czy dotyczył on sytuacji w szpitalu. Starosta odpowiedział, że był konwent, ale nie poruszano na nim kwestii SPZOZ.

Następnie radni zajęli się uchwałami. Jako pierwszą podjęto uchwałę ws. ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w 2024 r.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

33 komentarzy "Szpital, szpital, szpital…"

 1. Całe szczęście że już nawet w Pisie nikt nie słucha opinii pana Mariusza Zańki

  • ‘z ciebie “włodawiak” buhahahaha odezwał się pastuszek z pierdziszewa

   • Zatroskany psychiatra | 7 października 2023 at 07:32 |

    Leczysz się? Tyle ksywek jednego usera na tym forum. Did albo schizofrenia, w celu dokładnej diagnozy zalecam obserwację w Szpitalu Tworkowski. Ze względu na objawy przyjmą bez skierowania Doraźnie klozapina, w celu złagodzenia objawów splątania, odrealnienia i niepohamowanego rżenia. Dużo zdrowia życzę mój ty biedaku.

 2. Sytuacja włodawskiego szpitala jest wynikiem niekompetencji i braku nadzoru ze strony Starosty i Rady Powiatu, jakoś inne szpitale w województwie są na plusie.

 3. Jest taki serial HBO Wataha. Ten to dopiero pokazuje fatalny obraz Straży Granicznej. Nakręcono 3 sezony, polecam. Jednak w tym przypadku nikt nie protestuje, ciekawe dlaczego?

 4. Zajmijcie się problemami mieszkańców a nie recenzowaniem filmu. Włodawski SOR to tragedia do sześcianu

  • Masz rację. Wszyscy nagle zajmują się jakimś filmem zamiast robić to do czego zostali wybrani. Sesja pokazała że radni nie mają pojęcia o funkcjonowaniu szpitala. Najgorsze jest to że detekcja i zarząd powiatu też nie. Głupie pytania i głupie tłumaczenia. A długi rosną. Jak ktoś wcześniej napisał inne szpitale sobie radzą. U nas tragedia. Dobrze że chociaż personel właściwie podchodzi do pacjenta

 5. Jest takie powiedzenie,Uderz w stół a nożyce się odezwą : )
  I nie wiem dlaczego aż tak Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej zależy na trollowanie tego filmu którego nie oglądali :))))

 6. We włodawskim szpitalu nie ma SORU.

 7. SOR został zlikwidowany.

  • I za to podziękujemy panu staroście Romanczukowi przy urnie i jego partyjnej koleżance pani dyrektor Szpilewicz.

 8. możecie sobie pisać , gadać i cokolwiek chcecie. Zamknęła baba dziecięcy kolejny raz i co? i dupa. Radni pajace bezradni. Siła radnych – bezradnych zerowo sprawcza. Pan Zańko i Orzeszko coś tam pier….na tych sesjach , ale nic z tego nie wynika. Chłopaki pogadali i jest OK . Zaliczyli swój głos. Aktywni i mało sprawczy. Tu trzeba radykalnych działań, a nie pier…o dupie Maryny. Szpital pada i niebawem będziecie go likwidować Panowie radni bezradni.

 9. Bosze, przestańcie kłapać dziobami i stańcie na głowie by wasi kandydaci wygrali i ” uzdrowili” ten szpital. Ja nie widzę ratunku dla tego molocha ( brak kadry, możliwości utrzymania tyłu budynków). A może ktoś ma pomysł co konkretnie należy zrobić? Śmiało, dzielcie się pomysłami. Też chciałbym by nasze miasto miało szpital

  • A dlaczego to ja mam podpowiadać jak uzdrowić szpital? Ktoś bierze za to ciężkie pieniądze i nie wywiązuje się że swoich obowiązków.

   Uprzedzając pytanie wymienię kogo mam na myśli:
   Pani dyrektor Teresa Szpilewicz wraz ze swoja świtą w biurowcu szpitala.

   Pan starosta Andrzej Romanczuk wraz ze swoimi radnymi.

   Radni opozycji z Panem Zańko, Panem Orzeszko, Panem Koniecznym, Panem Gorgolem, Panią Strońska na czele.

   Wszyscy ładnie mówią od lat na sesjach powiatu że szpital trzeba naprawić i…na gadaniu się kończy. Ostatnia sesja tylko to potwierdziła. Jest coraz gorzej i nie zanosi się na poprawę. Więcej. Byłam dzisiaj na izbie przyjęć i słyszałam pewną rozmowę. Konkluzja była taka że jak szpital dotrwa do końca roku to będzie sukces.

   Pan Zakrzewski (autor w/w artykułu oraz pracownik Starostwa powiatowego we Włodawie czytaj podwładny Pana Romanczuka) z lubością opisuje na łamach Nowego Tygodnia oświadczenia majątkowe wszystkich dyrektorów jednostek publicznych w powiecie. Może by tak teraz przedstawił zakres kompetencji osób które wymieniłam w zakresie funkcjonowania szpitala oraz zarobki które otrzymują z tego tytułu. Mam prawo to wiedzieć i to nas interesuje bo dotyczy każdego z nas. Panie Zakrzewski odwagi! W przyszłym roku wybory, które Pan Romanczuk przegra z kretesem. Nie zdarzy Pana zwolnić za podanie tych informacji.

 10. Na FB dzieje się ciekawa dyskusja, jedni chcą wywieźć obecną dyrekcję na taczkach. Tylko ludzie dorobicie się wyroków. Jedynym prawnym krokiem jest REFERENDUM odwołania zarządu powiatu i starosty. Tylko jak to ma się do tego jak jedna z kandydatek krzyczy, że tak chce pomagać a z drugiej strony krzyczy, że referendum ogólnokrajowe należy bojkotować. albo że pytania są tendencyjne. Ile osób pójdzie na takie referendum, w celu odwołania Pana Starostę

 11. Tak uszczypliwe napiszę:)
  Zapytajcie radnego Zańko on może zapyta przyszłego kandydata na burmistrza pana Holaczuka. Pan Holaczuka może zapyta pana Sasina albo samego prezydenta Dudę.
  Dlaczego telewizor TVP PiS mówi,że w Polsce służba zdrowia jest na wysokim poziomie a we Włodawie szpital ledwo zupie? 🙂

 12. Zipie miało być:) nie zupie

 13. Romanczuk musi odejść! | 10 października 2023 at 14:46 |

  Pan Romanczuk ma nas wszystkich w nosie. Zamiast zajmować się sytuacja w szpitalu bawi się w politykę i robi kampanię kolegom. Pewnie myśli że pociągną go za sobą i dostanie ciepłą posadę. Na szczęście wybory już w niedzielę a w przyszłym roku rozliczymy Pana Romanczuka przy urnach!

 14. Panie starosto,
  i tak trzymać! Proszę robić swoje i nie zwracać na frustratów z tego forum. ” Psy szczekają, karawana jedzie dalej”.

 15. Oooo przydupas się znalazł. A paszoł won czopku włościański

 16. Pytanie do frustratów: jaki wpływ na kondycję szpitala mają radni powiatu oraz zarząd?? WIECIE?? Jestem pewna że nie!!! Jak zwykle we Włodawie w razie kłopotów frustraci mają jedną receptę: zwolnić! Wyrzucić! Wywieźć na taczce itp.

  • Wydawało ci się, że to prowokujące pytanie, ale odpowiedź jest prosta – powołują i odwołują dyrektora SP ZOZ. Tego, który mógł uzdrowić sytuację szpitala nie powołano, tę za którą ciągnęło się odium nieudolności powołano. No cóż, w pierwszym przypadku trzeba byłoby odpowiedzieć za wieloletnie zaniedbania urzędnicze, w tym drugim, w dalszym ciągu kultywują się strategię przetrwania, bez ponoszenia odpowiedzialności za zwykła niekompetencję. Wydaje się radnym i staroście, że są cwaniakami odnajdując się w tej sytuacji, ale byli i pozostają zwykłymi nieudacznikami i głupcami, którzy winią za ten stan rzeczy wszystko i wszystkich, tylko nie siebie.

 17. Super. Normalni też piszą na forum.
  Ludzie skąd u was tyle nienawiści i zawiści?

 18. w szpitalu nie wypłacili kasy za pracę. Granda.

 19. Komu, za który miesiąc?!

 20. Jeśli ktoś zna kandydata który spowoduje lepsza wycenę procedur leczniczych przez NFZ a tym samym lepszy kontrakt dla szpitali niech natychmiast przekaże swoją wiedzę staroście albo radnym wszystko jedno czy z koalicji czy z opozycji

  • Wycena procedur medycznych nie jest jedynym powodem zapaści szpitala. Zarządzanie placówką jest bezpośrednim i głównym powodem.

 21. A najlepiej niech zgłosi w stosownej instytucji, że patent na zarządzanie ma

 22. kolego jest taki lek : niepierdol. I tyle. Pani szpilewicz nie zapłaciła za pracę – godziny nocne. Nie zapłaciła za pracę – ciężką prace pielęgniarki. a to jest skurwysyństwo. Ludzie mają kredyty , zobowiązania . Nie zapłacenie za pracę jest ciężkim przestępstwem pracodawcy. baba z uprawnieniem Romańczuka pogardza pracą ludzi. Nie płaci w terminie gdzie ustawowo jest zobowiązana. Romańczuk nie reaguje na głosy normalnego obywatela …olewa go Pan Starosta. Po co tam Pan siedzisz? drogi błogosławisz ? …żenada Panie Romańczuk

 23. Pielęgniarka | 12 października 2023 at 22:59 |

  Domyślam się, że nie płaci w terminie bo pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia na pewno trzyma na swoim prywatnym rachunku. Acha z Romńczukiem oczywiście do spółki

 24. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content