Syryjczycy topili się na bagnach. Pozwolą im zostać w Polsce?

Cudzoziemcy z Syrii, którzy ledwo uszli z życiem na bagnach pod Włodawą, mają szansę na ochronę międzynarodową w Polsce. Straż Graniczna przyjęła ich wnioski.

W nocy z wtorku na środę pogranicznicy i policjanci odnaleźli na bagnach, w miejscowości Tarasiuki pod Włodawą, dwie kobiety i mężczyznę z Syrii. Do topiących się cudzoziemców służby ratunkowe wezwała aktywistka społeczna Elżbieta Podleśna. Potrzebna była m.in. grupa wodno–nurkowa.

Dwie kobiety w wieku 18 i 31 lat wymagały hospitalizacji w szpitalu we Włodawie. Natomiast 20–letni mężczyzna przebywał w placówce Straży Granicznej. – Przyjęliśmy od tych osób wnioski o ochronę międzynarodową – potwierdza porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. To oznacza, że Syryjczycy nie zostaną odesłani na Białoruś.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Syryjczycy topili się na bagnach. Pozwolą im zostać w Polsce?"

 1. Co to za forma gramatyczna ” pozwolą im zostać…”?
  A poza tym jaka pogardą!(oni).
  Oj ty polski dziennikarzy o, aż chce się powiedzieć

 2. podmiot – przedmiot czy orzeczenie tumanie dziennikarzu . Kto Cię polskiego uczył? Jak to powiał kiedyś Zamojski : ” …takie młodzieży chowanie…”

 3. Skąd się wzięła na bagnach w nocy aktywistka społeczna Elżbieta Podleśna. Nikt z miejscowych tam nie był a Pani była, jako kto- przewodnik? zgubiła się Pani w terenie?

  • bob budowniczy | 8 października 2021 at 21:00 |

   pomagała im w przejściu przez strefę a może po za jej granicami, zakaz wstępu dla tej obleśnej

 4. Włodawianka też tonie. Wycofali się z PP tuż przed meczem z Chełmianką. W lidze są na samym dnie tabeli a ostatnio Motor przejechał się po Włodawiance 12:2. Szykuje się świętowanie 100-lecia w A klasie.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content