Suche świadectwo niepamięci

Dziewiątego listopada 2018 roku na błoniach przy zbiorniku Okopiec we Włodawie z pompą sadzono drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji „Sto dębów na stulecie niepodległości”. Sadzili je najważniejsi oficjele miasta i powiatu. Potem o sadzonkach całkowicie zapomnieli. Drzewka zagłuszyła trawa – niemal wszystkie uschły.

Gdy dbałość o efekt propagandowy jest większa niż dbanie o sprawy oczywiste (w tym przypadku prozaiczne wyrwanie chwastów i podlanie), to efekt jest zawsze taki sam – klapa i wstyd. Dlatego we Włodawie piękna i szlachetna akcja kojarzy się teraz z marnotrawieniem publicznych pieniędzy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Suche świadectwo niepamięci"

 1. o właśnie jak były sadzone wszyscy pięknie pozowali do zdjęć, niektórzy przywiązywali karteczkę kto sadził a teraz przy suchym dębie powiewa smętnie karteczka a ziele wyższe od dębów szkoda wszyscy zapomnieli

 2. smutna prawda, a tak pięknie się zapowiadało, piękna uroczystość dumni ci którzy te drzewa sadzili, pozowanie do zdjęcia i tyle a dokumentacja pozostała kto sadził wszyscy znani we Włodawie

 3. Nic tylko odejść od biurka i iść posadzić nowe drzewko!

 4. Moi drodzy, nie wystarczy posadzić drzewko i zrobić przy nim zdjęcie. Trzeba o nie potem zadbać, podlać i pielęgnować. A tego ViP-y zapomniały.

 5. Takich mamy przedstawicieli we władzach, WON nie zasługujecie na piastowanie jakichkolwiek stanowisk.

 6. Burmistrz XD

 7. Oficjele haha ,sprawdźcie wcześniej co oznacza słowa oficjel i jego synonimy.Sprawdźcie,a później pomyślcie o nich 😉

 8. Burmistrz XD | 30 sierpnia 2019 at 22:40 |

  “KOCHAM ZIELEŃ KOCHAM WŁODAWĘ i nikt mi nie powie, że jest inaczej…”

 9. Wina burmistrza | 31 sierpnia 2019 at 08:42 |

  Czy tylko ja zauważyłam że od jakiegoś czasu pojawiają się artykuły w gazetach, wpisy na spotet i komentarze na elbi tylko po to żeby obrazić burmistrza? Często są to również sprawy które burmistrza nie dotyczą ale mimo to są wykorzystywane aby Go po chamsku obrażać. Zastanawiam się kto to robi i czy nie ma w życiu nic lepszego do roboty? Podobnie jest z wójtem, starosta a nawet z kandydatem na posła Mariuszem. Tylko co rozwiesił plakaty a tu już nagonka. Przeraża mnie mentalność niektórych z nas. Jest to zapewne mała grupka ale jakże szkodliwa dla naszego miasta gminy i powiatu. Tak teraz drodzy hejterzy możecie i mnie poobrazac. Nie dbam o to bo nie przejmuję się opinią ludzi którzy tylko anonimowo w internecie mają odwagę wylewać swoje żale.

  • Primo wysłałeś swoje żale anonimowo. Secundo politycy są zawsze na cenzurowanym zwłaszcza jak podejmują nieprzemyślane decyzje, co lokalnym zdarza się nader często. Jeżeli chodzi o naprawdę chamskie komentarze to ja mam wrażenie, graniczące z pewnością, że tym błotkiem politycy i ich ludzie sami siebie obrzucają. Korzystając z okazji Panie burmistrzu kiedy jakaś informacja w sprawie tego co się dzieje wokół drzew? Dużo obietnic, deklaracji ale żadnych konkretów. Zaręczam l, że mydlenie oczu nie przejdzie.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content