Stracił prawo jazdy za prędkość

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego, który Mercedesem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi z gminy Konstantynów. Mężczyzna tłumaczył, że się zamyślił, co nie uchroniło go przed wysokim mandatem karnym i punktami.

Wczoraj, przed godziną 10:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Żukowie do kontroli kierującego samochodem m-ki Mercedes.  36-letni mieszkaniec gminy Konstantynów w terenie zabudowanym poruszał się 109 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 59 km. Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, gdyż w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjant jest zobligowany do zatrzymania prawa jazdy i poinformowania o tym starosty. Mężczyzna tłumaczył, że się zamyślił. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy też, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci zawsze zastosują zatrzymanie prawa jazdy, karę grzywny i nałożenie punktów karnych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content