Stracił ponad 100 000 zł inwestując w “akcje Orlenu”

Ponad 100 000 złotych stracił mieszkaniec gminy Włodawa, który uwierzył w fałszywą reklamę inwestycji w “akcje Orlenu” umieszczoną na jednym z portali społecznościowych. Postępując zgodnie z instrukcjami rzekomego “opiekuna inwestycji” dokonywał przelewów na podawane konta bankowe. Bądźmy ostrożni inwestując pieniądze. Uważajmy na pozornie atrakcyjne oferty i nie działajmy pochopnie.

54-latek z gminy Włodawa tydzień temu przeglądając Internet znalazł ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych o możliwości zainwestowania w “akcje spółki Orlen”. Wypełnił formularz zgłoszeniowy podając swój numer telefonu. Z mężczyzną skontaktował się rzekomy “opiekun inwestycji”, który wskazał mu wstępne konto bankowe do inwestowania. 54-latek wpłacił umówioną kwotę 900 złotych, a po chwili zadzwoniła do niego kobieta z poleceniem zainstalowania na laptopie aplikacji, która umożliwi jej zdalny dostęp do urządzenia. Za namową konsultantki w ciągu kolejnych dni 54-latek dokonywał przelewów na wskazywane konta bankowe. Łącznie stracił ponad 100 000 złotych.

Schemat działania oszustów w większości jest taki sam. Nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego zalecamy zachować szczególną ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel. Tego typu oferta jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą pieniędzy.

starszy aspirant Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Stracił ponad 100 000 zł inwestując w “akcje Orlenu”"

  1. dobrze, że kredytu nie brał

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content