Stop “piratom drogowym”

Miniony tydzień na terenie powiatu włodawskiego “obfitował” w liczne przewinienia uczestników ruchu drogowego. Kierujący na własnej skórze odczuli jak dotkliwa jest kara za niestosowanie się do przepisów. Dwóch kierowców za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy. Po raz kolejny apelujemy o ostrożna jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów i ograniczeń.

Dwóch mężczyzn poniosło konsekwencje zbyt szybkiej jazdy. 1500 złotych mandatu, 13 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące to efekt jazdy 23 i 34-latka w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

Z kolei wysoka grzywna, do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne do 60 000 zł to kara jaka może spotkać 47-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu został ukarany za jazdę po alkoholu mandatem w kwocie 2500 złotych. Dodatkowo okazało się, że kierował mając sądowy zakaz. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek na drodze wojewódzkiej w miejscowości Osowa. Kierujący Seatem 72-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego wjechał w zaparkowany na poboczu samochód marki Peugeot. Pasażerka trafiła do szpitala, na szczęście nie odniosła obrażeń. Kierowca za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem w kwocie 1100 złotych.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożna jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów i ograniczeń. Bezpieczeństwo to nasza i Wasza sprawa!

młodszy aspirant Daniela Giza-Pyrzyna
KPP Włodawa

1 komentarz "Stop “piratom drogowym”"

  1. Jutro listeczek pewnie sobie poszaleją beemkarze pod biedronką pszy Lubelskiej, jak zawsze policja brak

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content