Starostwo bez Facebooka

Starosta włodawski polecił informatykowi zablokować możliwość przeglądania mediów społecznościowych przez pracowników podległego mu urzędu. – Chodzi o bezpieczeństwo oraz o większą wydajność pracy – tłumaczy decyzję Andrzej Romańczuk.

W ubiegłym tygodniu starosta włodawski Andrzej Romańczuk podjął kontrowersyjną decyzję – nakazał wyłączyć urzędnikom starostwa dostęp do portali społecznościowych. Jego zdaniem korzystanie np. z Facebooka może narażać sieć informatyczną urzędu na niepotrzebne zagrożenia. – Po rozmowie z informatykiem, który zwrócił mi uwagę na ten problem, wydałem decyzję, by zablokować urzędnikom dostęp do portali społecznościowych – wyjaśnia Romańczuk.

– Tym sposobem wyeliminowaliśmy potencjalną groźbę zawirusowania całego systemu urzędu, która mogłaby doprowadzić do niepowetowanych szkód w systemie informatycznym. Nie bez znaczenia jest też kwestia wydajności pracy moich podwładnych. Myślę, że nie mając dostępu do Facebooka nie będą tracili czasu na jego przeglądanie w godzinach pracy, a to powinno przełożyć się na wzrost efektywności ich pracy – dodaje starosta.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Starostwo bez Facebooka"

 1. Najczęściej wyszukiwana fraza wśród pracowników starostwa: “Jak obejść serwer proxy w swojej firmie…?”

 2. Oj ktoś się zdenerwował za komentarze

 3. A powiadają: prawdziwa cnota krytyki się nie boi lub do wyboru : prawda w oczy kole.

 4. co prawda to prawda coś się ze stsrostą dzieje

 5. Odkleił się facet od rzeczywistości. Szkoda bo początek miał niezły. W którymś momencie Pan Andrzej się pogubił. No trudno. Niech skończy spokojnie kadencję i potem spełnia się i robi karierę poza samorządem. Pozdrawiam

 6. Brawo Panie Starosto Andrzeju!!! To decyzja godna wodza a nawet męża stanu. Do okoła pożary a u nas jest tak dobrze że jedyną słuszną decyzja w obecnym czasie jest zakaz Facebooka w starostwie. Nie mamy przecież żadnych problemów. Tym bardziej nie że szpitalem i chirurgia.najwazniejsze że nikt nam nie powie że zamiast pracować siedzimy na Fejsie

 7. wiadomo wszystkim, że od 20 lat szpital we Włodawie (tak jak wszystkie powiatowe ) radził sobie doskonale i dopiero teraz nagle są jakieś kłopoty. CO ZA GLUPOTA!!!!!!!!

 8. Starosta chyba się nie wysypia. Szuka dziury w całym. Brak zaufania do pracowników a tym.bardziej do siebie.

  • Jak jest krytykowany, nielubiany bo tylko umie obiecywać i nic więcej to przynajmniej chcę odciąć wiadomości ze swojego podwórka.

 9. Ale przypusciliscie atak na włodawskiego starostę! Ośmielił się , tym razem, żądać pracy od podległych mu pracownikow. Pozbawił rozrywki w godzinach pracy, może jeszcze zabroni picia kawy i wyjść na papierosa. Jak może. A wszystko przez ten szpital i zagrożone miejsca pracy ( czytaj niezle źródło dochodów) panów chirurgów

 10. To co z tym szpitalem? co dziś napisał redaktor?

 11. Tylko stąd czerpiesz informacje o szpitalu? I nie mów, że zamieszczane w komentarzach ploty, insynuacje i pomówienia są twoimi jedynymi informacjami na temat włodawskiego szpitala…

  • Zapytaj swojego pryncypała dlaczego nie informuje w sprawie szpitala. Może chcę w ten sposób ukryć nieporadność.

 12. A ty skąd czerpiesz informacje? podaj namiary to i ja tez będę

 13. Jak nie na komputerze to w telefonie- co za różnica.

  • to może i prywatnych telefonów nie można używać jak w SW 😉
   100% wydajności

 14. to jeszcze zabrać smartfony 😉 tak też jest fb

 15. Łapanka – kto chce zostać kierownikiem

 16. Przecież ten starosta zamiast zająć się ważniejszymi sprawami np. betonówką, którą tak obiecywał się zająć, to czepia się tematów zastępczych. Brawo, brawo, jeszcze 30 lat i betonówka będzie naprawiona. Wstyd!!!

  • Nie widzisz, że starosta pluje na rząd i samorząd wojewódzki. Stąd nie ma pieniędzy nie tylko na betonówkę ale i naprawę innych dróg w powiecie. Zauważ, że to przeciwieństwie do jego kolegi partyjnego z powiatu chełmskiego.

 17. nie zgadzam się z tym starosta robi remonty drug w Hannie zrobił dwie drogi powiatowe a teraz składa niosek na drogę przez Dołhobrody .
  I co piszecie bzdury głupio co.
  A co robi Mario w Kodniu?

  • To może wiesz też coś o chirurgii? A swoją drogą bardzo wiele tych dokonań starosty. Kilka dróg wyremontował nie za swoje pieniądze i wielki mąż stanu.

 18. Starosta teraz pluje na rząd? On przecież obiecywał naprawę betonówki, gdy marszałkiem wojewódzkim był człowiek z PSL-u, jego koleś partyjny i co? Wcześniej straszył, że marszałka wsadzi do swego samochodu i przewiezie go betonówką i co? Tu liczy się tylko ciepły stołek i kasa, kasa, kasa, zresztą coraz większa. Dwie kadencje to mało, żeby się zreflektować? Wstyd do potęgi NNNN-tej!!!

 19. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.