Stadion na 100-lecie

Włodawski ratusz przygotowuje się do złożenia wniosku na rozbudowę stadionu miejskiego. 10-milionowa dotacja byłaby najlepszym prezentem z okazji 100-lecia klubu, które MLKS Włodawianka będzie świętować w przyszłym roku.

– W imieniu swoim oraz mieszkańców Włodawy wnioskuję do władz Powiatu Włodawskiego i Urzędu Miejskiego we Włodawie o złożenie wniosku do Programu Inwestycji Strategicznych w celu budowy stadionu lekkoatletycznego we Włodawie – pisze na swoim profilu powiatowy radny Mariusz Zańko. – Obiekt służyłby uczniom włodawskich szkół oraz pasjonatom sportu i zdrowego trybu życia.

Mając we Włodawie potencjał takich osób jak Andrzej Wysokiński czy Tomasz Rychu Rysio oraz nauczycieli wychowania fizycznego powinniśmy wykorzystać szanse rządowego programu w celu rozwoju infrastruktury sportowej w naszym mieście. Program zakłada, że inwestycja sportowa o wartości 5 – 6 mln może powstać z 90-procentowym dofinansowaniem – przekonuje Zańko i jako potencjalną lokalizację dla tej inwestycji wskazuje teren byłej jednostki wojskowej przy ul. Sztabowej we Włodawie zarządzany obecnie przez starostwo.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Stadion na 100-lecie"

 1. Topmy się w błocie na nowych osiedlach i inwestujmy 10 miln w stadion. Jak niema chleba to dajmy ludziom igrzyska.

 2. wtymsęk | 6 lutego 2022 at 08:59 |

  Już nieaktualny teren. Aktualne pytanie komu przeszkadzała jednostka wojskowa, że została zlikwidowana?

 3. co za głupi pomysł!!!! W mieście smród dymu ze starych pieców, brak lokali socjalnych i cała masa innych problemów a ten chce wydać takie pieniądze dla kogo?? dla paru kibiców. CHORE

 4. Super. A co z Włodawianką, IV liga czy gra z wioskami?!

 5. na 100 lecie pogorzelec i wisznice zamkneły chirurgię w szpitalu i jest OK

 6. Miejscowy szpital pomału upada,ulica Chełmska dziura na dziurze jak zresztą i wiele innych ulic nie może doczekać się generalnego remontu,a tutaj chce się zafundować wiele milionów na stadion.Pytanie komu?dla garstki kibiców?i dla marnej drużyny?,bo Brukbet z Niecieczy to to nie jest!!!

 7. Zańko chce budować drugi stadion na terenie byłej jednostki wojskowej. On oczadział. A co z tym na Piłsudskiego?

 8. Wybory się zbliżają i zaczęła się akcja propagandowa??
  A jak Wiesiutki zatrudnili już drugą sekretarkę??

 9. Mariusz to niech powie żonie? żeby nie pisała głupot i nie obrażała ludzi na FB. Bardzo chamskie komentarze nie pomagają w karierze męża.chyba że sam już nie trzyma ciśnienia bo ambicje polityczne rozsadzają od środka.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content