Sprawca kradzieży roweru zatrzymany

Kryminalni z włodawskiej komendy ustalili i zatrzymali złodzieja roweru. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku października br. jedna z mieszkanek Włodawy zgłosiła kradzież należącego do niej roweru marki Alpina o wartości 1400 zł. Dzisiaj włodawscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 20-latek z Włodawy.

Młody mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, by unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony. Postawmy na profesjonalne blokady lub linki rowerowe. Zostawiając rower nawet na moment przypnijmy go do nieruchomych części otoczenia. Warto też oznakować rower. Można to zrobić w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie codziennie. Oznakowanie roweru jest bezpłatne. Pamiętajmy, by zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód zakupu roweru.

K.Z.P.
KPP Włodawa

Skip to content