Spotkanie z funkcjonariuszami w szkole

Włodawscy policjanci odwiedzają szkoły znajdujące się na terenie powiatu włodawskiego. Spotkania poświęcone są przede wszystkim bezpieczeństwu związanemu z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie odwiedzają szkoły podstawowe rozmawiając z uczniami przede wszystkim o bezpieczeństwie. Ostatnio odwiedzoną placówką oświatową była Szkoła Podstawowa w Różance. Dzielnicowa podczas kilku spotkań omówiła założenia akcji „Świeć przykładem”, uświadamiając słuchaczy o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych.

Ponadto uczniom klas VI-VIII wyświetlono spot filmowy opracowany na potrzeby kampanii pt: Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia od substancji. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały policjantki, zadając przy tym mnóstwo pytań.

Policjantka omawiając podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniała o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, jak również poćwiczyła z dziećmi zapamiętanie numerów alarmowych. Uczestnikom spotkań wręczono drobne upominki.

K.ZP

Skip to content