Spływają rekompensaty za stan wyjątkowy

Prawie milion 250 tysięcy złotych – to łączna kwota rekompensat, jakie wypłacił przedsiębiorcom z terenów objętych stanem wyjątkowym urząd wojewódzki. Pieniądze trafiły m.in. do właścicieli firm z powiatu włodawskiego, gdzie wnioski o przyznanie rekompensat złożyło prawie 30 osób.

W sumie na biurko wojewody wpłynęło prawie 50 wniosków o rekompensatę, większość (38) to wnioski z branży hotelarskiej i gastronomicznej, pozostałe dotyczą biznesów zajmujących się turystyką. O pomoc finansową wnioskowali przedsiębiorcy z Włodawy i okolic miasta oraz z powiatu bialskiego.

– Ogółem do 7 grudnia włącznie rekompensaty zostały wypłacone 20 przedsiębiorcom z Lubelszczyzny – poinformowała Joanna Szwedo z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

Wysokość rekompensaty to 65 proc. średniego miesięcznego przychodu z prowadzonej działalności. Podstawą do wyliczeń są przychody za czerwiec, lipiec i sierpień tego roku.

– Kilka dni temu dostaliśmy decyzję pozytywną. Trochę to trwało, bo wniosek złożyliśmy pod koniec września – powiedział nam jeden z organizatorów spływów kajakowych po rzece Bug. – Pieniądze na pewno się przydadzą, choć nie pokryją wszystkich strat i kosztów. Pozostaje pytanie: co dalej? Czy warto inwestować w firmę i szykować się na przyszły sezon, czy nie ma sensu? Niepewność jest najgorsza – dodaje przedsiębiorca.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content