Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG

8 stycznia, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego NOSG z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, związanych z trwającą pandemią.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by wiosną powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

– o nieposzlakowanej opinii,

– która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

– korzystająca w pełni z praw publicznych,

– posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,

– posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby,

– gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,

– dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

– posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),

– która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.


Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej został przydzielony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej limit przyjęć do służby przygotowawczej na rok 2021 w następującej ilości:
– w lutym 15
– w czerwcu 45
– w październiku 50

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się w zakładce:
https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Wznowiono-rekrutacje-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

1 Komentarz do "Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG"

 1. Klecha musi zarabiać na swoje imprezy .

 2. Kapelan? To oni maja swoich kapelanów z pensją uposażeniem na poziomie oddziałów? W stopni podpułkownika? To przecież jest ponad 8 kafli na rękę? Nic mnie już w tym kraju nie zdziwi. Przypominam, że młodzi medycy uciekają z kraju bo mają w nosie dymać za pieniądze poniżej średniej krajowej, czasami nawet dużo poniżej. Czy ta armia kapelanów po KULu już opracowała szczepionkę na Covid czy trzeba się posiłkować pomocą z krajów, które dawno już to nawiedzone towarzystwo rozgoniło….

  • Czyja to zasługa >Który premier,który sejm i senat ,wreszcie kto był wtedy prezydentem i podpisał konkordat?Kto za to wszystko dostał ciepłą posadkę w Watykanie ?I kto ich wszystkich wybrał ?Nie Ty też?

   • Jak Suchocka podpisywała konkordat to mnie bardziej interesowało jak św Mikołaj przechodzi przez komin i jak do cholery dostarcza prezenty do mojego bloku, skoro żadnego kominka nie mamy. Podejrzewałem kratki wentylacyjne. Niestety dwa lata później, jak większość moich rówieśników, stałem się ofiarą tej nachalnej indoktrynacji. Do dzisiaj pamiętam jak wyjątkowo mało inteligentna zakonnica o przybranym imieniu szemranej instytucji charytatywnej, tłumaczyła nam, trzecioklasistom (sic!), że krem Nivea jest zrobiony z płodów abortowanych dzieci. Raczej nie skupiłabym się na przeszłości tylko jak przerwać tą patologię, poniekąd zgotowaną nam przez naszych rodziców, dziadków i niestety nas samych!

    • ,zwracam honor

     ps Dziś nie mówią o kremie tylko o szczepionkach Sars-CoV-2 z nienarodzonych dzieci.Jak widać zabawa trawa dalej, tylko życie piszę nowe scenariusze.
     /pzdr

 3. Antoni Smolenski | 14 stycznia 2021 at 12:00 |

  Popieram ,bardzo mądre i dosadne komentarze Polska biedna ale katolicka-średniowiecze ma się dobrze,oraz chłopaki w sukienkach.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content