“Slalomem” i z promilami jechał microcarem

Widok jadącego całą szerokością jezdni kierującego microcarem wzbudził podejrzenia u innych kierowców. Dalszą jazdę uniemożliwili mu kierowcy toyoty i ciężarówki zabierając kluczyki i powiadamiając policjantów. Ich podejrzenia okazały się słuszne, bowiem 66-latek wydmuchał ponad 2 promile.

W sobotę wieczorem kierowcy poruszający się drogą nr 812 z Włodawy w kierunku Wisznic zwrócili uwagę na styl jazdy pojazdu typu microcar, który nie trzymał toru jazdy i jechał całą szerokością jezdni. O podejrzeniach, że drogą porusza się nietrzeźwy, powiadomili policję.

Kierujący toyotą 20-latek z powiatu sokołowskiego najpierw wyprzedził, a potem w miejscowości Kaplonosy zajechał  drogę kierującemu Ligierem.  Zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Pomógł mu w tym kierowca ciężarowego renault, 25-latek z powiatu mińskiego.

Siedzący za kierownicą microcara mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźną woń alkoholu.  Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili, że 66-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego jest pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile.

66 – latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

W ręce włodawskiej drogówki wpadł nietrzeźwy motorowerzysta. 29-latek kierował w Okunince pojazdem elektrycznym mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ruchu drogowego wczoraj około godziny 16:00 zatrzymali w Okunince do rutynowej kontroli drogowej mężczyznę, który kierował motorowerem z napędem elektrycznym. Mieszkaniec powiatu zwoleńskiego był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie Policjantom tłumaczył, że przyjechał na wakacje, a widząc wypożyczalnię postanowił skorzystać z okazji. Teraz za swój czyn 29-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy, zwłaszcza kiedy prowadzą pojazdy pod działaniem alkoholu. Takie osoby stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że przebywając na urlopie też musimy przestrzegać obowiązujących przepisów.  

KPP Włodawa

1 Komentarz do "“Slalomem” i z promilami jechał microcarem"

  1. Może by tak dać kare debilowi, który wypożyczył motor? Tak z 50.000 plus zerwanie umowy. To są bardzo proste rzeczy.

    • I to jest bardzo dobra koncepcja bo 2 promile to sporo i wypożyczania powinna zorientować co z gościem.

  2. Chłopaki proszę, zanim coś napiszecie użyjcie trochę logiki. A jak wasza dziewczyna, czy – nie daj Boże – żona wskoczy facetowi do łóżka, to facet powinien się zorientować, że ona ma chłopaka, czy męża, i jej nie puknąć? Rozumiem, że wy ładnej i chętnej lali odmówicie?! A po tym fakcie, pozwiecie gościa o odszkodowanie, czy raczej napiszecie pozew o rozwód. Wypożyczalnia wypożycza, a wypożyczający odpowiada za wypożyczoną rzecz i za to jak jej używa. Wyobraźcie sobie sytuację, że wasza naćpana latorośl podprowadza – podczas waszej nieobecności – klucze do auta i powoduje śmiertelny wypadek. To wam należy zabrać prawo jazdy, skonfiskować samochód, obciążyć odszkodowaniem i wsadzić do pierdla – wszak mogliście takie zdarzenie przewidzieć. Czy jak to u polaków bywa, zadziała prawo Kalego i w tym przypadku, to jednak nie wy powinniście odpowiadać. Taka krótka wykładnia logiki prawa.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content