Skruszą kawałek betonówki

Zdzisław Szwed – członek zarządu województwa lubelskiego oraz Michał Maruszewski z firmy Strabag podpisali umowę na wykonanie prawie 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej z Korolówki do Włodawy, tzw. betonówki. Na remont tej drogi czekano kilkadziesiąt lat.

O remont tej drogi okoliczni mieszkańcy walczyli od wielu lat. Betonówka ma w całości długość ponad 13 km, remontowany odcinek będzie miał długość prawie 5 km. Przebudowa będzie polegać na rozkruszaniu płyt i położeniu nowej nawierzchni. Koszt w 85% pokryje Unię Europejska w ramach programu PL-UA-BY 2014-20.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Skruszą kawałek betonówki"

 1. Ale ochlap. 13 kilometrow drogi przy dofinansowaniu 85% nie moga wybudowac. Ale koscioly w okolicy odpicowane na glanc za unijna kase.

 2. Włodawianin. | 23 marca 2019 at 06:11 |

  Na nastepne 5 km będziemy czekać kolejne kilkadziesiąt lat.Taka jest Polska.

 3. RRRRRRRRR | 24 marca 2019 at 11:50 |

  5 tys zł za metr drogi — nieźle

 4. kierowca | 29 marca 2019 at 22:13 |

  Dobre i 5km, ale dlaczego jeszcze nie zaczęli robót. Czekają na rozpoczęcie sezonu turystycznego.Dziwi mnie brak zainteresowania władz miejskich i starostwa no i służb porządkowych. Orientując się trochę w temacie wiem, że nawet w tym okresie rozgrzebanie drogi między rodami doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego.

 5. Kruszyć tak mocną nad podziw drogę tyle że nie równą? To wymaga ogromnej energii – po co. Nie lepiej położyć dywanik na porządne istniejące podłoże, koszty przeznaczyć na cały odcinek drogi 13 km a nie 5 km może w standardzie drogi ekspresowej, co wynika z niepotycznie wysokich przedstawionych kosztów.

 6. zastanawiam sie czy jest sens i potrzeba to robić, ta droga to już element folkloru regionu, bez niej nie będzie już tak samo… NIGDY!
  lepiej nastawiać więcej krzyży … miliony, wszędzie, i wieloramiennych i innych odwrotnych byle było religijnie… tego mi brakuje bardziej niż tej drogi …

  • I pomnik tego od kremówek koniecznie. Tego co to tak odmawiał oblicze ziemi, tej ziemi, że nic tylko pedofilie tuszowal

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki