Skatepark uroczyście otwarty podczas Dnia Dziecka

Choć dzieci i młodzież już od kilku miesięcy mogą korzystać ze skateparku i pumptracka we Włodawie, w poniedziałek nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Była dobra okazja – Dzień Dziecka.

Uroczystość podsumowująca budowę skateparku oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się w poniedziałek, 3 czerwca. Wydarzenia te zostały zintegrowane z obchodami Miejskiego Dnia Dziecka. Tego dnia uczniowie mieli więcej atrakcji niż zwykle. Zarówno zaproszeni goście, jak i dzieci, bawili się podczas pikniku. 

Raperzy z Włodawy oraz goście z Warszawy zapewnili dodatkową rozrywkę. Wystąpił również szkolny chór Canto, a na miejscu dostępne były atrakcje takie jak: symulator dachowania, dmuchańce czy bańki mydlane. Na skateparku odbył się pokaz umiejętności profesjonalnych skaterów. Można było również dowiedzieć się czegoś na temat pierwszej pomocy, a nawet spróbować swoich sił przy manekinie.

– Fantastyczny Dzień Dziecka, było naprawdę dużo atrakcji – mówi Asia z Włodawy.

 – Było super, ja tam tylko leżałam na kocu – podsumowuje żartobliwie jedna z dziewczyn.

Inwestycje, z których skorzystają głównie młodsi mieszkańcy Włodawy, zostały tego dnia z pompą podsumowane.

 – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę uroczystość oraz wszystkim, którzy pomogli nam i uczestniczyli w procesie tych wspaniałych inwestycji – pisze burmistrz Wiesław Muszyński na swoim profilu na Facebooku.

Obydwa zadania zrealizował Urząd Miasta we Włodawie. 

– Głęboka termomodernizacja szkoły możliwa była dzięki środkom, które otrzymaliśmy z rządowego Funduszu Polski Ład. Przygotowany przez nas wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania, które pokryło 90% kosztów inwestycji – podkreśla burmistrz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Skatepark uroczyście otwarty podczas Dnia Dziecka"

  1. Skatepark dla starszych ludzi ,młodzi wyjechali

  2. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzSkip to content