Sezonowe połączenie kolejowe Chełm – Włodawa

Szynobus na linii kolejowej nr 81 Chełm- Włodawa

Samorząd Województwa Lubelskiego uruchomił w sezonie letnim w terminie od 24 czerwca do 27 sierpnia br. połączenia na linii kolejowej Chełm – Włodawa. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki jego współfinansowaniu przez Powiat Włodawski, Miasto Chełm, Miasto Włodawa, Gminę Włodawa, Gminę Wola Uhruska oraz Gminę Ruda-Huta.

Aktualny rozkład jazdy pociągów zawierający godziny odjazdów, terminy kursowania oraz stacje i przystanki jest dostępny do pobrania na stronie Portalu Pasażera – link otwiera się w nowym oknie (nr tablicy 558).

Sezonowe połączenie kolejowe z Chełma do Włodawy jest interesującym i wartym uwagi uzupełnieniem oferty turystycznej tej części regionu, przez który przebiegają popularne i malownicze szlaki rowerowe GreenVelo oraz Nadbużański Szlak Rowerowy.

Region położony pomiędzy Chełmem a Włodawą zapewnia wiele atrakcji turystyczno-rekreacyjnych. Niezależnie od preferowanego rodzaju turystki – czy to rowerowej, czy pieszej – warto odwiedzić między innymi:

  • Podziemia kredowe w Chełmie – stanowią unikatową pozostałość górnictwa kredowego w Europie, z wielopoziomowym kompleksem korytarzy i komór;
  • Poleski Park Narodowy i Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie – położone na zachód od linii kolejowej unikalne obszary bagienne, torfowiska, jeziora krasowe, naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny, z licznymi ścieżkami edukacyjnymi i przyrodniczymi, przyjazne turystyce rowerowej;
  • Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze – położona w obrębie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego pamiątka mrocznej historii XX wieku i hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze;
  • Włodawę – nadbużańskie miasto trzech kultur: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej;
  • Jezioro Białe – bezpieczne kąpielisko z bogatą ofertą rekreacyjną.

Korzystając z naszej propozycji, warto zabrać rowery i kijki trekkingowe, aby w pełni eksplorować i cieszyć się walorami pogranicza polsko-ukraińsko-białoruskiego. Zachęcamy do skorzystania z uruchomionego połączenia kolejowego oraz bogatej oferty turystycznej regionu.

Linia kolejowa, na której zostały uruchomione sezonowe połączenia kolejowe z Chełma do Włodawy, została zgłoszona przez Samorząd Województwa Lubelskiego do rewitalizacji w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2029 roku. Jej efektem będzie nie tylko polepszenie stanu infrastruktury kolejowej, ale przede wszystkim doprowadzenie linii kolejowej do centrum Włodawy przy jednoczesnym uruchomieniu całorocznych połączeń kolejowych.

Na koniec przygotowaliśmy dla Państwa krótką anonimową ANKIETĘ w wersji elektronicznej, której wyniki posłużą nam w przyszłości do planowania oraz organizowania połączeń kolejowych na tej linii. Można ją wypełnić do 30 września 2023 r.

Ankieta dotycząca połączeń kolejowych na linii Chełm-Włodawa w wersji deskopowej jest udostępniona pod linkiem (link otwiera się w nowym oknie)

2 komentarzy "Sezonowe połączenie kolejowe Chełm – Włodawa"

  1. Dobrze że jest ten pociąg to chociaż w weekend jak komuś będzie potrzeba skorzystać z pomocy to pojedzie do szpitala w którym ktoś potrafi potrafi lepiej zarządzać i jest na plusie. U nas starosta Romanczuk pani Szpilewicz a nawet radni opozycji bezradnie rozkładają ręce bo przecież się nie da. Wystarczy 50 km i już są inne warunki ekonomiczne a szpital na plusie. Ale tak to jest jak się myśli tylko jak dostać się na wiejską zamiast pracować. Podziękujemy wam przy urnie i gorzko zaplaczecie jak wasz kolega kiedy pierwszy raz czytał konstytucję. Tej siły już nie zatrzymacie!

  2. Dzisiaj sezonowe a jutro może na stałe. Obiecano kolej + połączenie z centrum miasta.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content