Sadzą zamiast narzekać

Zamiast marudzić, że w mieście jest szaro i brakuje zieleni, wzięli sprawy w swoje ręce i posadzili wzdłuż promenady kilkadziesiąt ozdobnych krzewów, które na wiosnę zakwitną pięknymi różowymi kwiatami. I zapowiadają, że będą sadzić, gdzie się tylko da. Mowa o akcji „ZASADZIŁ CI KTOŚ?”, zorganizowanej przez Włodawski Dom Kultury, której najbliższa odsłona już w sobotę.

– Sadzenie drzew i krzewów jesienią to doskonały sposób, aby za niewielkie pieniądze uzupełnić nasadzenia w naszej miejskiej przestrzeni – mówi Renata Włostowska z Włodawskiego Domu Kultury. – Chcemy wspólnie z mieszkańcami upiększać Włodawę i sprawiać, by z roku na rok stawała się coraz bardziej zielona. Stąd społeczna akcja „ZASADZIŁ CI KTOŚ?”.

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia zakładamy nowe nasadzenia krzewów i bylin na terenie miasta, po uzgodnieniu z odpowiednimi organami oraz konsultacjach z osobami odpowiedzialnymi za aranżację zieleni w miejscach publicznych. Dokładne lokalizacje poszczególnych nasadzeń zostaną ustalone po rozmowach i przedstawione w formie mapki – opowiada Włostowska.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Sadzą zamiast narzekać"

 1. Widziałam. Będzie pięknie w maju jak zakwitną krzewuszki. Oby doczekały wiosny, bo we Włodaie są porządni ludzie.

 2. Może warto było wcześniej ogłosić organizowaną akcję i poszerzyć nasadzenia o jakieś byliny, np. liliowce (rośliny wieloletnie, piękne i w różnych kolorach). Po drugiej stronie rzeki są ogrody działkowe i myślę, że wielu działkowców podarowałoby po kawałeczku rośliny na ten cel.
  Jeżeli będzie kontynuacja w przyszłym roku (może wiosną) to proszę o rozważenie propozycji.

 3. Zasadził to braciszek pod wdk kolesiowi z Chełma ,kto pamięta koncert Kolaborantów ten wie hehe

 4. Przy okazji rozważań o przyrodzie. Co Państwo sądzą o tamie na Włodawce? Bo te zasadzone krzewuszki padną z braku wody. Wiem, może to postulat taki sobie, ale chyba warto by było, chociaż o 90 cm podnieść poziom Włodawki.

 5. Powinno być tak refleksyjnie. Zasądził Ci Ktoś. Bez znaku zapytania. Pseudoerudycja podpowiada cytat z Ferdka, ale to nie ta liga.

 6. A może ktoś wie coś o ataku na pracownicę Biura Poselskiego PiS we Włodawie? Podobno ktoś chory na głowę?

 7. Jak napadł na biuro Prawa i Sprawiedliwości, to na pewno chory na głowę. Ale to go wcale nie usprawiedliwia i nie daje ,,żółtych papierów”. Sąd i kara dla typa. A,,we więźniu”? Czyszczenie szamba, kibli i korytarzy.

 8. Podobno i na ulicy potrafił przypadkowych przechodniów zaczepiać…

 9. żeby nie było tak z dębami,- 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości- dęby sadzone z wielką pompą zdjęcia, pozowanie i na tym się skończyło do tej pory nikt o nie nie dba , zielsko aż szumi.

 10. Mazna też w jakiś sposób zagospodarować tzw Psie Pole ( plac z wielką iloscią chwastów i psich kup między ulicą Chełmską a Sierpińskiego.) Można byłoby tu ustawic tęznie, posadzić np sosny i jakieś rośliny… Rozmarzyłam się

  • Świetny pomysł. Problem w tym, że to pewnie prywatny plac, inwestycja w ziemię. Tak jak sąsiedni ogrodzony. Po pierwsze, to tablice z danymi właścicieli tych szkaradnych posesji.

 11. A ja wiem czym to teren: Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej! Od wielu lat uprawiają tam chwasty osmieszmajac miasto i mieszkańców. Z całą pewnością nie wybudują tam bloków ani nie sprzedadzą deweloperom, więc może zarząd spółdzielni zwróciłby działkę miastu lub wydzierzawił ją na jakies cele rekreacyjne? Panie Burmistrzu i szanowna Rada Miasta: czekamy na wasze ruch!

  • Powodzenia. Ja już długo czekam na ruch radnych powiatowych. W Lubartowie dało się zmienić starostę. Tymczasem u nas mimo że brakuje jednego głosu dalej sielanka. Po co przejąć władzę i ulżyć mieszkańcom? Lepiej prężyć brzuchy na zdjęciach z mordobicia. Jest jak jest ale na koncie się zgadza. Rozliczymy was wszystkich przy urnach

 12. Nie strasz, nie strasz, bo się ….

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.