Sadzą zamiast narzekać

Zamiast marudzić, że w mieście jest szaro i brakuje zieleni, wzięli sprawy w swoje ręce i posadzili wzdłuż promenady kilkadziesiąt ozdobnych krzewów, które na wiosnę zakwitną pięknymi różowymi kwiatami. I zapowiadają, że będą sadzić, gdzie się tylko da. Mowa o akcji „ZASADZIŁ CI KTOŚ?”, zorganizowanej przez Włodawski Dom Kultury, której najbliższa odsłona już w sobotę.

– Sadzenie drzew i krzewów jesienią to doskonały sposób, aby za niewielkie pieniądze uzupełnić nasadzenia w naszej miejskiej przestrzeni – mówi Renata Włostowska z Włodawskiego Domu Kultury. – Chcemy wspólnie z mieszkańcami upiększać Włodawę i sprawiać, by z roku na rok stawała się coraz bardziej zielona. Stąd społeczna akcja „ZASADZIŁ CI KTOŚ?”.

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia zakładamy nowe nasadzenia krzewów i bylin na terenie miasta, po uzgodnieniu z odpowiednimi organami oraz konsultacjach z osobami odpowiedzialnymi za aranżację zieleni w miejscach publicznych. Dokładne lokalizacje poszczególnych nasadzeń zostaną ustalone po rozmowach i przedstawione w formie mapki – opowiada Włostowska.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Sadzą zamiast narzekać"

 1. Widziałam. Będzie pięknie w maju jak zakwitną krzewuszki. Oby doczekały wiosny, bo we Włodaie są porządni ludzie.

 2. Może warto było wcześniej ogłosić organizowaną akcję i poszerzyć nasadzenia o jakieś byliny, np. liliowce (rośliny wieloletnie, piękne i w różnych kolorach). Po drugiej stronie rzeki są ogrody działkowe i myślę, że wielu działkowców podarowałoby po kawałeczku rośliny na ten cel.
  Jeżeli będzie kontynuacja w przyszłym roku (może wiosną) to proszę o rozważenie propozycji.

 3. Zasadził to braciszek pod wdk kolesiowi z Chełma ,kto pamięta koncert Kolaborantów ten wie hehe

 4. Przy okazji rozważań o przyrodzie. Co Państwo sądzą o tamie na Włodawce? Bo te zasadzone krzewuszki padną z braku wody. Wiem, może to postulat taki sobie, ale chyba warto by było, chociaż o 90 cm podnieść poziom Włodawki.

 5. Powinno być tak refleksyjnie. Zasądził Ci Ktoś. Bez znaku zapytania. Pseudoerudycja podpowiada cytat z Ferdka, ale to nie ta liga.

 6. A może ktoś wie coś o ataku na pracownicę Biura Poselskiego PiS we Włodawie? Podobno ktoś chory na głowę?

 7. Jak napadł na biuro Prawa i Sprawiedliwości, to na pewno chory na głowę. Ale to go wcale nie usprawiedliwia i nie daje ,,żółtych papierów”. Sąd i kara dla typa. A,,we więźniu”? Czyszczenie szamba, kibli i korytarzy.

 8. Podobno i na ulicy potrafił przypadkowych przechodniów zaczepiać…

 9. żeby nie było tak z dębami,- 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości- dęby sadzone z wielką pompą zdjęcia, pozowanie i na tym się skończyło do tej pory nikt o nie nie dba , zielsko aż szumi.

 10. Mazna też w jakiś sposób zagospodarować tzw Psie Pole ( plac z wielką iloscią chwastów i psich kup między ulicą Chełmską a Sierpińskiego.) Można byłoby tu ustawic tęznie, posadzić np sosny i jakieś rośliny… Rozmarzyłam się

  • Świetny pomysł. Problem w tym, że to pewnie prywatny plac, inwestycja w ziemię. Tak jak sąsiedni ogrodzony. Po pierwsze, to tablice z danymi właścicieli tych szkaradnych posesji.

 11. A ja wiem czym to teren: Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej! Od wielu lat uprawiają tam chwasty osmieszmajac miasto i mieszkańców. Z całą pewnością nie wybudują tam bloków ani nie sprzedadzą deweloperom, więc może zarząd spółdzielni zwróciłby działkę miastu lub wydzierzawił ją na jakies cele rekreacyjne? Panie Burmistrzu i szanowna Rada Miasta: czekamy na wasze ruch!

  • Powodzenia. Ja już długo czekam na ruch radnych powiatowych. W Lubartowie dało się zmienić starostę. Tymczasem u nas mimo że brakuje jednego głosu dalej sielanka. Po co przejąć władzę i ulżyć mieszkańcom? Lepiej prężyć brzuchy na zdjęciach z mordobicia. Jest jak jest ale na koncie się zgadza. Rozliczymy was wszystkich przy urnach

 12. Nie strasz, nie strasz, bo się ….

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content