Sąd – Promenada źle oceniona

Dzisiaj możemy to potwierdzić oficjalnie, unijny projekt promenady wraca do gry – nie ukrywa zadowolenia Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – złożyliśmy skargę kasacyjną do NSA i wygraliśmy. Sąd stwierdził, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i naruszenie to miało istotny wpływ na wynik oceny. Dodatkowo województwo pokryje koszty postępowania. To finał procedury odwoławczej projektu „Promenada Nadbużańska”, która ma połączyć ulicę Mostową z ulicą Okunińską ciągiem pieszo-rowerowym o długości ponad 840 metrów, znajdą się tam również ławki, miejsca postojowe dla rowerzystów oraz pomost widokowy, zaś cały teren zostanie oświetlony i objęty stałym monitoringiem.

Przypomnijmy, projekt po raz pierwszy o dofinansowanie unijne ubiegał się w 2016 roku i zajął tam pierwsze miejsce zdobywając 88 punktów. Jednak z niewiadomych przyczyn Zarząd Województwa konkurs unieważnił. Półtorej roku później konkurs powtórzono, wniosek jednak negatywnie oceniono formalnie, uzasadniając to nieaktualnymi pozwoleniami na budowę. Miasto od początku nie zgadzało się z taką oceną. Najpierw złożyło odwołało się od negatywnej oceny do Zarządu Województwa, ten jednak podtrzymał swoje zdanie. Decyzję zaskarżono więc do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który również stanął po stronie zarządu. W tej sytuacji zdecydowano się na złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA przyznało racje miastu i jest to ostateczne i prawomocne rozstrzygnięcie.

Co dalej z promenadą?
Sprawa jest prosta – wyjaśnia Sekretarz miasta Krzysztof Małecki – NSA nakazuje Zarządowi Województwa ponowną ocenę formalną wniosku zgodnie z treścią wyroku, mówiąc krótko – pozytywną. Następnie wniosek przejdzie do ostatniego etapu oceny, gdzie przyznana mu zostanie punktacja. Ponieważ jest to kopia poprzedniego wniosku, a kryteria nie uległy zmianie powinien otrzymać tak jak poprzedni minimum 88 pkt. Ale czy pomimo oceny wniosek dostanie dofinansowanie ? Tak – kontynuuje Małecki – po pierwsze, na procedurę odwoławczą w każdym konkursie „zamrożone” jest zawsze 10% puli środków na dofinansowanie, w tym przypadku to 1,2 mln, a nasz projekt ubiega się zaledwie o 800 tys., po drugie nasz wniosek z 88 punktami będzie na pierwszym miejscu listy.
A jeżeli nie otrzyma oczekiwanej punktacji? Ponownie wykorzystamy pełną drogę odwoławczą, ale nie sądzę by zaszła taka potrzeba – podsumowuje Sekretarz.

UM Włodawa

 

1 Komentarz do "Sąd – Promenada źle oceniona"

 1. Marionetka pozbawił miasto kilkunastu milionów, które min. miały być przeznaczone na promenadę, a teraz ogłasza wielki sukces, bo po 5 latach Włodawa doczekała się promenady.
  Tak na marginesie projekt promenady jest z 2000 roku i to dzięki takim partyjnym aparatczykom typu Franchesko i Marionetka nie jest do tej pory zrealizowany.

 2. A jednak Pani Agata Fisz pracuje we Włodawskiej spółce MPGK !!!
  A tak się tłumaczył, zapewniał, że to nie prawda.
  Głosujcie dalej na czerwona pajęczynę.

 3. Marinetka dostała prikaz od swoich stwórcow i go wykonała, a wiecznie uśmiechnięty obdarzył ją swym “szczerym” wykrzywieniem twarzy mówiąc “Pamiętaj, Łączy Nas Koryto”.

  • Bardzo pięknie składasz rączki do modlitwy i schylasz główkę.potem włączasz internet i plujesz jadem tylko dlatego że nie zaprosili cię do współpracy. Do zobaczenia w niedzielę rano przed ołtarzem

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki