Rżną jak leci. Wielka wycinka na trasie 820 na pojezierze [zdjęcia, wideo]

Na trasie prowadzącej z Lublina na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie trwa wielka wycinka. Z liczącej niecałe 10 kilometrów drogi znika 720 przydrożnych drzew. Pilarze rozpoczęli prace na początku sierpnia, gdy wiele gatunków ptaków jeszcze gniazduje. – To jest pod koniec okresu lęgowego – przekonuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Pokonanie tych kilku kilometrów w drodze na jeziora to coś dla ludzi o mocnych nerwach. Po pięknych i dorodnych drzewach zostają pnie i drzazgi. Serce się kroi, gdy się na to patrzy – opowiada pani Marta z Lublina, która wysłała nam zdjęcia z trwającej właśnie wycinki na drodze wojewódzkiej 820.

Zdjęcia i filmy wysłał nam też inny Czytelnik.

– Przebudowa tej trasy jest potrzebna, mieszkańcom się należało, ale jak zobaczyłem, że pod piłami padają też masywne, zdrowe drzewa, to naprawdę mnie to zbulwersowało. Tną wszystko, jak leci. Po linii najmniejszego oporu, bez żadnych korekt w projekcie, bo tak jest najłatwiej. Nie wierzę, że w żadnym z tych drzew nie ma dziupli, ptaków czy nietoperzy – stwierdza.

Jak relacjonuje, wycięte zostało już wszystko na trasie za Ludwinem, a pilarze przenieśli się na odcinek bliżej Łęcznej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Rżną jak leci. Wielka wycinka na trasie 820 na pojezierze [zdjęcia, wideo]"

 1. wina T ..ka.

 2. Czy zielone notatki sa juz na miejscu?

  • Mucha, dzbanie jeden, weź się do roboty a nie się czepiasz swoich krytyków. Pchałeś się na stołek to uszanuj krytykę, zwłaszcza, że dziewczyny robią to w konstruktywny sposób.

  • konstruktor | 20 września 2022 at 22:41 |

   ,,konstruktywne” dziewczyny ?????????????

 3. SKURWYSYNY JEBANE, CO TNĄŁ I CI CO SĄ NAD NIMI. JESTEŚCIE KURWAMI. JAKIEMU CHUJOWI ZJEBANEMU DO RYJA WESZŁO,, ZEBY WYCIĄĆ TYLE DRZEW? SKURWYSYNU ZJEBANY… KIEDYS JAK ZDECHNIESZ, TO SZATAN BĘDZIE CZEkał NA CIEBIE

 4. Tak to juz jest z pseudo ekologami. Jak ktos chce wyciac drzew na SWOJEJ dzialce to lament protest. A jak tna przy drogach albo w lesie na potege to cicho sza. Co nie chce sie dupy ruszyc poza osiedle zeby bronia drzew? Pozerzy

 5. a inicjatywa “między drzewami” nie walczy?? co tak wybiórczo podchodzicie do tematu?

 6. Uwazaj nie wymieniaj ich nazwy bo zaraz obrzuca cie gownem ekology jedne. Cytujac klasyka wyksztalcily sie za nasze i uwazaja sie za lepszych od innych. Wszystko wiedza. Prawda jest jednak inna i na szczescie ludzie nie sa idiotami i nie daja sie juz nabierac. Jakby tym pseudo wyksztalciuchom ekologom zalezalo na drzewach juz by sie do nich przykuli. A nie czekaj wola swoim madrosciami dzielic sie na internetach. Drzewa rabia i kij z tym. Zero reakcji. Ale sproboj skosic w lecie trawe to cie zlinczuja

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content