Ruszyły wypłaty „trzynastek” z ZUS

Prawie 34 tysiące emerytów i rencistów jeszcze przed świętami otrzyma tzw. trzynastki z Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. Pierwsze wypłaty już dotarły do uprawnionych.

Jednorazowe dodatkowe świadczenie pieniężne otrzymają osoby pobierające: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Tzw. trzynastkę dostaną pod warunkiem, że mają prawo do wypłaty jednego z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca.

ZUS wypłaci trzynastki razem ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień. To znaczy, że emeryci i renciści otrzymają jeden przekaz lub przelew, który będzie sumą ich comiesięcznego świadczenia i trzynastki. Jeszcze przed Wielkanocą trzynastki z ZUS mogą spodziewać się osoby, których termin płatności podstawowego świadczenia przypada na 1, 5 lub 6 kwietnia. Zakład realizuje wypłaty z urzędu, czyli nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków. W województwie lubelskim trzynastki z ZUS otrzyma do końca kwietnia w sumie około 415 tysięcy osób, z tego 130 tys. wypłat dotyczy klientów Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Świadczenie wynosi 1250,88 zł brutto. W większości przypadków oznacza to 1022,30 zł „na rękę”. Wyjątkiem są renty rodzinne – jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to dostają jedną trzynastkę podzieloną na równe części. Trzynastki nie podlegają egzekucjom, więc nie może ich zająć komornik.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

1 Komentarz do "Ruszyły wypłaty „trzynastek” z ZUS"

 1. a tak z innej beczki [W Iranie urodził się chłopiec z trzema penisami. “To pierwszy taki przypadek”] To jak tam chłopaki myślicie szczęście czy przekleństwo

 2. Lepiej z tymi penisami niż tak jak Ty bez mózgu …

  • Trudno trzeba z tym żyć, przeciwieństwie do ciebie masz go w nadmiarze ze as ci się wylewa. Tylko nie rozumiem { prawda nie mam mózgu] dlaczego ty jesteś tępym pustakiem

 3. Nie rozumie, nie rozumie, więcej czyta to zrozumie … 😉

 4. a daj Boże i piętnastych emerytur itd.

  • A dasz radę na nie zarobić? Pamiętaj że rząd nie ma swoich pieniędzy. Wszystkie pochodzą z podatków.

 5. Obserwator | 7 kwietnia 2021 at 08:06 |

  Chyba wybory idą bo PiS zaczyna znowu szastać kasą na lewo i prawo!

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki