Rozmawiają o podmiejskiej komunikacji

Czy po Włodawie i sąsiadujących z nią miejscowościach będą jeździć miejskie autobusy? Jest na to szansa. Byłby to pierwszy wspólny projekt, realizowany przez włodawski ratusz i Urząd Gminy Włodawa, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskich Obszarów Funkcjonalnych tzw. ZIT-ów.

Istotą ZIT-ów jest realizacja partnerskich projektów, które przyczyniłyby się do rozwiązywania problemów i wspólnego zaspokajania potrzeb obu gmin.

– Transport publiczny to kwestia niezwykle ważna. I to właśnie w tym zakresie chcemy ściśle współpracować z gminą Włodawa – powiedział nam burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W ubiegłym tygodniu w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. Pomysł urzędników z Włodawy dostał, na razie wstępnie, “zielone światło”.

Jak miałby wyglądać wspólny transport publiczny? – Musielibyśmy kupić prawdopodobnie dwa busy i jeden niskoemisyjny autobus, które kursowałyby między Włodawą a podmiejskimi miejscowościami. Projekt zakłada również budowę sieci przystanków z wiatami oraz punktu ładowania pojazdów elektrycznych. Główny przystanek, taki punkt przesiadkowy, powstałby albo na terenie dawnego tartaku, albo na działce przy centrum handlowym przy ul. Korolowskiej – mówi Muszyński. – Inwestycja zostałaby sfinansowana z pieniędzy unijnych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Rozmawiają o podmiejskiej komunikacji"

 1. Gdyby był to projekt uzasadniony ekonomicznie to PKS by nie upadł.

 2. Pani”fachowiec” z Chełma lubelskiego wszystko rozłoży.

 3. A jak tam Wiesiutki i ich dwie sekretarki, dobrze się bawią chłopczyki??

 4. kolej linową zróbcie hahah

  • miałem na myśli kolej linową – gondolową jak na Kasprowy wierch, przynajmniej korków unikniecie w tej metropolii którą z buta można przejść w 30 min spacerkiem od końca do końca… nie ma to jak szukać gdzie by tu kase upchać skoro jest… wyżyny gospodarności!
   zamknijcie ten cały powiat tylko generujecie koszty rozbuchaną administracją nikomu nie potrzebną o pseudo szpitalu nie wspomnę haha xD

 5. Tak, największy problem to brak lini kolejowej Wlodawa- Chełm. To się wykazał Pan WH. A tak z ciekawości, kto będzie podróżował ta ,,wirtualna” linia kolejową? Może taniej będzie zrobić prawo jazdy.

 6. Poczytaj o ewentualnej linii kolejowej a szczególnie o tym co i kto podróżowałby.
  I jak zwykle u lokalnych dyskutantów: byle stuknąć w klawiaturę nie patrząc nawet temat artykułu

 7. dojeżdzający z Chełma | 20 lutego 2022 at 22:34 |

  Powiem, jako doświadczony życiowo i były urzędnik, że tylko imbecyl lub wróg włodawskiej społeczności napisze, że linia kolejowa jest nie potrzebna. Przecież to jest jeden z podstawowych elementów żeby uruchomić strefę ekonomiczną. Sorry czytałem kiedyś, że ona jest tylko się dziwię w jaki sposób. Chciałbym jednak poruszyć problem mianowicie były głosy, że przystanki autobusowe są w kiepskim stanie wręcz ohyda i antyreklama. Znajomy mi powiedział, że burmistrz jest fenomenalny rozwiązał problem, po prostu zdemontował, zezłomował i problem sam zniknął, a jeszcze pieniądze wziął za złom. Pomyślałem sobie, że podpatrzył starostę , który w podobny sposób rozwiązał problem PKS-u i zarazem dworca. Boziuniu jak tak dalej pójdzie to cały dorobek poprzedników pójdzie się “ganiać”, a co na to radni, bezradni???

 8. Jak to co? Romek Pryll rusza do akcji.

 9. Jeżeli zostanie uruchomiona komunikacja podmiejska, to i tak pasażerowie autobusu będą wsiadać i wysiadać tylko środkowymi drzwiami, gdyż przednie i tylne drzwi będą już poza miastem. Pozdro wszystkim fłodawiakom!

 10. Z tymi drzwiami w autobusie to dobre, uśmiałem się do łez. Brawo za poczucie humoru, gdyż niektórzy to pewnie mają poczucie “chómoru” Hahahaha!

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.