Rowerowy zawrót głowy. Włodawa zainicjowała ogólnopolską kampanię

Uczniowie z Włodawy wsiedli na rowery. Jednośladami będą, przez cały maj, dojeżdżać do szkół. To za sprawą ogólnopolskiej kampanii. Włodawa jest jednym z 41 miast w Polsce, które w tym roku przystąpiły do akcji. – Super, bardzo lubimy jeździć na rowerach. Teraz, przy okazji, możemy za to zgarniać nagrody – cieszą się młodzi włodawianie.

“Rowerowy Maj” to kampania zainicjowana przez miasto Gdańsk w 2014 roku. W tym roku odbędzie się jej dziewiąta edycja. Poprzednia odbyła się w 46 polskich miastach i gminach, w tym zarówno w największych aglomeracjach, miastach średniej i małej wielkości, jak i w gminach wiejskich.

W tym roku “Rowerowy Maj” zawitał też do nadbużańskiego miasteczka. 

– Do akcji dołączyli właśnie uczniowie z Włodawy, a konkretnie ze szkół podstawowych nr 2 i 3, którzy w ramach kampanii, przez cały miesiąc, będą dojeżdżać do szkół rowerami, hulajnogami czy deskorolkami – wyjaśnia burmistrz Wiesław Muszyński. – Do udziału w tegorocznej kampanii zgłosiło się 624 uczniów z włodawskich podstawówek – dodał.

“Rowerowy Maj” jest największą kampanią w Polsce promującą aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów, ich nauczycieli i rodziców. Promuje również rywalizację i bycie fair. Dzięki akcji okolice placówek oświatowych stają się bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Rowerowy zawrót głowy. Włodawa zainicjowała ogólnopolską kampanię"

  1. Michał | 23 maja 2023 at 06:41 |

    Kilka lat temu był rowerowy majowy. Dzieci nagrod nie dostały bo burmistrz chyba zapomniał. A co ze stypendiami? Też cisza

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content