Rosną wydatki na oświatę. Miasto musi dołożyć. “Nie mamy wyjścia”

Rosną wydatki włodawskiego ratusza na utrzymanie szkół i przedszkoli. Kwota subwencji oświatowej, która trafiła do Włodawy, jest mniejsza, niż zakładano. Magistrat musi więc dołożyć z własnego budżetu.

2 mln 784 tys. 937 złotych – tyle dokładnie wynosi subwencja oświatowa przyznana Włodawie.

– To o ponad 129 tys. mniej niż wstępnie zakładano – poinformowała podczas ostatniej sesji rady miasta skarbnik Włodawy Elżbieta Torbicz. – Będziemy musieli dołożyć do zadań oświatowych aż 46 proc. z tzw. wydatków ogólnych. Nie mamy wyjścia – dodała.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Rosną wydatki na oświatę. Miasto musi dołożyć. “Nie mamy wyjścia”"

 1. I co na to ” sprytny i zaradny” wiceburmistrz z pis?
  Tak załatwiają sprawy, “inwalidzi zawsze dużo mówią o wojnie”. Państwo pis- kolos na glinianych nogach”.

 2. Niestety. Nauczyciele nie są elektoratem PIS.

  • Nauczyciele to niczyj elektorat to twór sam w sobie. Ich motto to “Mało kasy i dużo pracy”. W sumie 18 godzin tygodniowo obecności w szkole, trzy miesiące wolnego. OK teraz piszcie nauczyciele jak to sprawdzacie zeszyty po tych osiemnastu godzinach.

   • Ale są siłą jakąś,nie taką jak Policja ale jednak.Policja z góry zapowiedziała,że pójdą na zwolnienia lekarski (ci lekarze też siła ale większa niż belfrów ,choć nie mają broni)jak nie dostaną podwyżek.I bach mieli.Trzeba szarpać o swoje i więcej każdą metodą,taki czas i miejsce.

 3. Hasło! czy twoje dzieci chodziły do szkoły czy pobieraly edukację na ulicy?
  Nauczyciel- to zawod najmniej doceniany w tym kraju

 4. “Nauczyciel to zawód najminej doceniany w tym karaju” nie zgadzam sie=ę , najmniej zarabiają pracownicy starostwa powiatowego, urzedu miejskiego i gmin na terenie powiatu. Pracownik ze stażem 30 lat – słownie trzydzieści wynagrodzenie zasadnicze 3.650,00 zł plus wysługa lat 730,00 zł wszystko brutto co daje razem 4370,00 zł brutto to po opłceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne na reke wychodzi 3.59,00 zł. Fumkcyjni zarabiaja oczywiscie wiecej a nie za wiele jalieś 500-600 zł na reke. Prosze wiec porównac, a etat 40 godzin tygodniowo.

 5. “Nauczyciel to zawód najminej doceniany w tym kraju” nie zgadzam sie , najmniej zarabiają pracownicy starostwa powiatowego, urzedu miejskiego i gmin na terenie powiatu. Pracownik ze stażem 30 lat – słownie trzydzieści wynagrodzenie zasadnicze 3.650,00 zł plus wysługa lat 730,00 zł wszystko brutto co daje razem 4370,00 zł brutto to po opłceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne na reke wychodzi 3.059,00 zł. Fumkcyjni zarabiaja oczywiscie wiecej a nie za wiele jalieś 500-600 zł na reke. Prosze wiec porównac, a etat 40 godzin tygodniowo.

 6. Algorytm naliczania subwencji jest taki sam a nawet korzystniejszy jak kilka lat wstecz, natomiast uczniów jest połowa , w latach 90-ch w klasie było nawet 36 uczniów a teraz na siłe jest 18, etatów jest tyle samo, stopnie awansu zawodowego coraz droższe i stad te długi.

 7. Nauczyciel pracuje 18 godz. tygodniowo (inni pracują 40 godz.), nauczyciel ma 3 miesiące wolne w roku, inni 26 dni.Komunistyczna Karta Nauczyciela ciągle aktualna.Ich praca jest tak wydajna, że dzieci muszą korzystać z korepetycji.

  • Zawsze można zwalić winę na Czarnka

  • Dlaczego więc nie zostałeś nauczycielem?
   Weź pod uwagę ile godz jest marnowanych:religia, 4y godz w-f kiedyś były dwie, rekolekcje w trakcie lekcji, beznadziejny program nauczania nie wspomnę o hicie, czarnek z lublina chce wprowadzić łacinę. Pozostaje nauczanie prywatne, ministerstwo edukacji powinno być zlikwidowane bo tylko szkodzi edukacji i dzieciom.

 8. w Hannie nie ma tego problemu wszystkie szkoły prywatne a nauczyciele pracują za minimalną i jest ok.
  A zapomniałam bym istnieje szkoła widno , jest powołany dyrektor bez nauczycieli i dzieci.
  I tam nikt nie widzi problemu.
  To jest reforma oświaty w Hannie prowadzona przez Wójt Grażynę Kowalik, i gdzie jest Czarnek ?

 9. jak to jest, że w innych miastach w szkołach prywatnych nauczyciele pracują bez karty nauczyciela po 40 godzin tygodniowo i są zadowoleni z wynagrodzenia a dzieci z tych szkół lepiej wyedukowane? i drugie pytanie ile zeszytów i tzw. klasówek i sprawdzianów muszą w domu po godzinach pracy sprawdzać nauczyciele zawodu(warsztaty), wf, plasytki i tym podobne michałki?

 10. We Włodawie od zawsze poziom nauczania była słaby.Kto po technikum lub liceum szedł uczyć się np na UMCS lub Politechnikę zderzał się ze ścianą wiedzy i swojej niewiedzy.Oczywiście można zwalić winą na mało kumate dzieci i młodzież,można.

  • Potwierdzam, oczywiście rozmawiamy o kierunkach i uczelniach poważnych i wymagających. Nie wszystko można nadrobić samemu.

 11. Rankingi szkół średnich pokazują jaki mamy poziom nauczania. Na którym miejscu jest mkosrzewiak i Kościuszko?daleko z tyłu a peleton jedzie dalej

 12. Dlaczego nie piszecie o tych, którzy w ogóle nie chcą pracować, a dostają kasę od ,,panstwa” czyli wszystkich pracujących (płacących podatki). To Was nie ,,boli”. Oni mają wieczne wakacje!!!!

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content