Rocznica likwidacji hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze

(14 października) Dokładnie w 78. rocznicę powstania w niemieckim obozie zagłady w Sobiborze delegacja prowincji Gelderland w Królestwie Niderlandów z Komisarzem Królowej na czele zwiedziła tamtejsze muzeum oraz złożyła symboliczne wiązanki kwiatów na rampie kolejowej, na której wysiadały z pociągów ofiary przywożone do Sobiboru.

Ze względu na ciągle panującą epidemię covid-19 oraz prace budowlane trwające na terenie Muzeum uroczystości były bardzo skromne.

Delegacji towarzyszył starosta włodawski Andrzej Romańczuk. Podczas rozmów z Holendrami starosta podniósł temat konieczności stałego upamiętniania tragedii Holokaustu ze szczególnym uwzględnieniem Sobiboru jako synonimu hitlerowskiej eksterminacji. A. Romańczuk przy okazji oprowadził gości po powstającym Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze. Uzyskał od Komisarza zapewnienie, że prowincja Gelderland jest żywo zainteresowana pomocą w utrzymaniu tej placówki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Rocznica likwidacji hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze"

  1. Nie hitlerowskiego a niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze.

  2. Ooo błysnął intelektem

  3. A co ma starosta do Muzeum w Sobiborze w obecnym kształcie. Przez poprzednie lata skamlali i niemalże doprowadzili do jego upadku zamiast promować powiat na arenie międzynarodowej, stworzyć jakiś projekt unijny i czerpać jak ze źródła. Na szczęście Muzeum na Majdanku przejęło ten obiekt,pozyskało środki i zapewne, będzie uzyskiwać z tego tytułu profity a nie starostwo. Po prostu wylano dziecko z kąpielą

    • Muzeum nie potrafił utrzymać, szkoły w Korolówce, nie pomógł PKS a na dodatek ledwo zipie szpital.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content