Ratowali turystów na jeziorze, dostali nagrody od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Dwóch policjantów z Włodawy otrzymało nagrody od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za męstwo i odwagę w realizacji zadań Policji. Funkcjonariusze, w sezonie letnim, uratowali 27-latka oraz troje innych turystów na jeziorze Białym.
Wśród nagrodzonych funkcjonariuszy policji z garnizonu lubelskiego znalazło się dwóch policjantów z Włodawy, z posterunku wodnego w Okunince sierż. szt. Mariusz Musialik i sierż. szt. Łukasz Pecyna podczas pełnienia służby w sezonie letnim na jeziorze Białym, dzięki błyskawicznej reakcji, uratowali czworo turystów.


6 czerwca 2015 r. sierż. szt. Mariusz Musialik i sierż. szt. Łukasz Pecyna patrolując jezioro Białe usłyszeli wołanie o pomoc. Za środku jeziora zauważyli wywróconą żaglówkę oraz chłopaka i dziewczynę kurczowo się jej trzymających. Oboje byli bez kamizelek.
Funkcjonariusze za pomocą bosaka przyciągnęli parę do łodzi policyjnej i pomogli im znaleźć się w bezpiecznym miejscu.
– Podczas udzielania pomocy okazało się, ze 19-letnia mieszkanka Dęblina nie potrafi pływać. Na żaglówce znajdowały się kamizelki ratunkowe jednak para postanowiła z nich nie korzystać. Szczęśliwie 20-letniemu mieszkańcowi Gdyni oraz jego partnerce nic się nie stało – informuje podkom. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.
Kolejną interwencję mundurowi przeprowadzili wobec 27-latka z powiatu bialskiego. Mężczyzna opadł z sił i nie dawał rady płynąć, gdyby nie reakcja policjantów mogło się to skończyć tragicznie.
– Okazało się, że „śmiałek” miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia nie potrafiący pływać mężczyzna zasnął na materacu i wypłynął na środek jeziora – tak mocno spał, że policjanci nie mogli go dobudzić. Po dłuższej chwili udało się wciągnąć 23-latka z powiatu łukowskiego na łódkę. Czuć było od niego woń alkoholu – dodaje podkom. Kamil Gołębiowski.

Źródło – Lublin112.pl

Zmiana wielkości czcionki