Przywłaszczyli kartę bankomatową i wypłacili prawie 2 000 złotych

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Włodawy, którzy przywłaszczyli kartę bankomatową 69-latka, a następnie przez 2 dni dokonywali transakcji zbliżeniowych oraz wypłacili w bankomatach prawie 2 000 złotych. Za przywłaszczone pieniądze kupili głośnik i alkohol.

Wczoraj po południu, 69-letni mieszkaniec Włodawy zawiadomił policjantów, że jego znajomy miał zrobić mu zakupy, jednak sytuacja potoczyła się trochę inaczej niż tego oczekiwał. Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, że 29-latek wpadł razem ze swoim 27-letnim kolegą na pomysł, by poza zakupami dla starszego mężczyzny, wypłacić pieniądze w różnych kwotach “czyszcząc” jednocześnie konto znajomego.

Straty wyniosły prawie 2 000 złotych,a do transakcji dochodziło pod koniec lutego bieżącego roku. Pokrzywdzony powiedział, że udostępnił swoją kartę bankomatową jedynie w celu wykonania zakupów, a o utracie pieniędzy dowiedział się z aplikacji bankowej.

Sprawcy zostali zatrzymani. Dziś usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swojej kary płatniczej. Na bieżąco kontrolujmy stan konta, a w przypadku pojawienia się transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformujmy o tym placówkę bankową oraz zastrzeżmy swoją kartę płatnicza.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Przywłaszczyli kartę bankomatową i wypłacili prawie 2 000 złotych"

  1. I pewnie byli zdziwieni ,że sprawa się wydała.Tempe c..e

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content