Przez trzy dni mieszkańcy niemal całego powiatu włodawskiego korzystający z sieci Plus nie mieli sygnału w swoich telefonach i byli odcięci od internetu. Jak się okazało powodem było uszkodzenie w trakcie prowadzonych prac ziemnych światłowodu. Wszystkim przysługuje prawo do złożenia reklamacji.
Do awarii doszło w ostatnich dniach października w Łowczy (gm. Sawin). W trakcie prowadzenie prac ziemnych operator koparki zerwał zakopany w ziemi światłowód czym pozbawił pół powiatu dostępu do telefonu i Internetu. – Przyczyną awarii było uszkodzenie kabla światłowodowego, zarówno podstawowego, jak i backup, które obsługiwały istniejące w tym rejonie stacje BTS. Wydłużony czas naprawy wynikał zaś z faktu, że usunięcie usterki wymagało użycia ciężkiego sprzętu, który można było wykorzystać dopiero w poniedziałek 30 października.
Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.
Ciekawe czy główna sieć była za płytko zakopana. Jeśli tak to wykonawcę trzeba zmusić do naprawienia spartaczonej roboty