Przed starostwem i szpitalem zapłonęły znicze

Przed szpitalem i siedzibą włodawskiego starostwa w ubiegłym tygodniu pojawiły się znicze i banery w formie nekrologów. W sieci poziom dyskusji już dawno sięgnął dna i teraz w stronę starosty Andrzeja Romańczuka lecą nie tylko wulgaryzmy, ale również groźby. Wiele wskazuje na to, że to nie autentyczny wyraz troski mieszkańców o przyszłość włodawskiej lecznicy, ale zorganizowana, polityczna akcja wymierzona w starostę.

Najpierw we Włodawie i wielu miejscowościach powiatu włodawskiego rozwieszono ulotki w formie nekrologów pediatrii i oddziału noworodkowego włodawskiego szpitala z informacją, że osobami odpowiedzialnymi za agonię szpitala jest starosta włodawski Andrzej Romańczuk (PSL) oraz dyrektor lecznicy Teresa Szpilewicz. Autorzy plakatu nawoływali, by spotkać się 1 listopada pod siedzibą starostwa i szpitalem i w akcie protestu przeciw działaniom wyżej wspomnianych osób zapalić symboliczne znicze. Oprócz lampek trzy zakapturzone osoby zawiesiły również przed wejściem do starostwa wielki baner. Zrobiono to oczywiście bez zgody starostwa, a ponieważ plakat uniemożliwiał wejście do budynku, wezwano policję i oficjalnie go zdjęto. Choć organizatorzy akcji nawoływali do licznego przyjścia pod starostwo również w Dzień Zaduszny, to tym razem pojawiło się o wiele mniej osób. Akcja protestacyjna jest od kilku dni prowadzona również w Internecie. Nie pojawiają się jednak pomysły na ratowanie szpitala, poza jednym – odwołaniem dyrektor i starosty. Bardzo mocno uaktywnili się przeciwnicy tych dwóch osób, a na domiar złego wielu z nich nie gryzie się w język przy pisaniu komentarzy. W stronę A. Romańczuka lecą inwektywy, a nawet groźby.

– To jest bardzo przykre, że ludzie, którzy nie znają rzeczywistych przyczyn problemów włodawskiego szpitala, próbują grać na emocjach i eskalować niepotrzebnie napięcie – mówi Andrzej Romańczuk. – Na pewno taka forma „pomocy” naszemu szpitalowi się nie przysłuży. Mało tego, po takiej promocji trudno będzie przyciągnąć do nas lekarzy. A właśnie przede wszystkim o problem braku lekarzy, poza finansami, toczy się cała walka. Co ponadto smutne, anonimowi inicjatorzy akcji nie mieli odwagi do mnie przyjść i porozmawiać o swoich receptach na uzdrowienie sytuacji. Oskarża się mnie o tchórzostwo, a samemu nie ma się odwagi firmować akcji swoim nazwiskiem. Najboleśniejsze w tym wszystkim jest to, że najgłośniej krzyczą ci, którzy nocą, ukradkiem, zakapturzeni wieszają banery i podburzają innych, wykorzystując do tego tak ważne święto, jakim jest 1 Listopada – dodaje starosta.

Zarówno nielegalne wywieszenie baneru na obiekcie starostwa, jak i zniesławiające i obraźliwe komentarze w sieci zostały zgłoszone organom ścigania. Pierwszą sprawą zajmuje się włodawska policja, druga trafiła do prokuratury.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

42 komentarzy "Przed starostwem i szpitalem zapłonęły znicze"

 1. Bzdura/Tak trudno zrozumieć troskę o zdrowie swoje i bliskich?Wszystko trzeba nazywać polityką i tym samym uznać za atak?Taki stan placówek zagraża zdrowiu,a przecież jak większość wie jest najważniejsze.Czy dla polityków/urzędników naszego społeczeństwa jest ono mniej ważne?Przede wszystkim brak jest dialogu i słów osób odpowiedzialnych co dalej.Jakie mają plany i kroki, żeby sytuacja została naprawiona.Niestety jest próba odwrócenia ról i szukanie winnych w ..ruchu społecznym i akcji zniczowej.Powiedźcie prawdę -jesteśmy bezradni.Nie potrafimy,nie wiemy jak.

 2. Nudzi mnie już temat szpitala. Ciągle ataki na starostę i dyrektorkę. Który to już artykuły na ten temat? To już jest słabe. Po co o tym gadać?

 3. Przecież można się domyślić kto prowadzi tak prymitywną i paskudną propagandę. Zwykle autorem przestępstwa jest ten kto spodziewa się że wskutek takiego działanie odniesie spodziewaną korzyść

 4. Dlaczego walka uaktywniła się po wyborach?Dlaczego nikt nie wspomni o dokonaniach Starosty/amnezja?/ Utworzenie ZOL czy Senior to nic? Zdobycie środków na inwestycje o wiele lepsze niż Miasto mam jeszcze więcej pytań,ale to innym razem Panie Starosto POWODZENIA co nie zabije to wzmocni

 5. Uważajcie na słowa pisane w sieci bo jeszcze wylądujecie w Chełmie na sankach.Już czterem eurodeputowanym odebrano immunitet za kliknięcie w polubienie.Dwójka z PSL w Brukseli była za.

 6. Za komentarz teraz demokratyczna(a jakże) opozycja będzie ścigać. Chociaż, może posłowie przejrzą na oczy i jednak powołają na Premiera p. Mateusza Morawieckiego.

 7. do seniora z 11.49. Bredzisz seniorze i pojęcia mylisz. Tu chodzi , że za przyzwoleniem starosty zlikwidowano OIOM , SOR, oddział dziecięcy , Oddział położniczy, Oddział Noworodkowy. W planach jest Oddział Ginekologiczny – takie są piśmienne zapowiedzi dyrektorki. Bredzenie o ZOL to gadki Jarka sklerotyka. Tu chodzi o szpital o podstawowej funkcji leczenia ludzi. To podstawy konstytucyjne – prawo do opieki medycznej. Obowiązkiem organu założycielskiego jest zabezpieczyć to. A jak nie chce to niech jasno powiedzą LIKWIDACJA. Mamia ludzi. pensji nie wypłacają lub z opóźnieniem . Co to jest? W starostwie macie kesz na czas. Tu w szpitalu ludzie ciężko pracują i należy się zapłata za pracę. Sposób zarządzania dyrekcji – zamordyzm może podoba sie staroście , ale to ma krótkie nóżki. Mamy XXI wiek człowieku i nie ma przyzwolenia obywatelskiego na takie włościańskie sposoby. Macie TVP 15.11.23 – robicie rade społeczną – bez sensu chyba tylko po to aby pchnąć projekt zbycia mienia trwałego. Chłopy bekniecie za to i koalicja was nie uratuje. Wbić sobie do łbów – PUBLICZNY SZPITAL ma BYĆ PUBLICZNY!!!dla wszystkich i być pod opieką państwa. Cwaniaczki.

 8. Co za głupoty!!!. Ile tego kitu jeszcze aparatczyki przegranej partii będą próbować wcisnąć? Uwierzcie! Nikt już nie chce tej to pornej, nie wymagającej żadnego myślenia propagandy. Przecież jest jasne jak słońce że autorzy tego gó..a nie kierują się żadną troską o dobro publiczne ale tylko chęcią “dołożenia” staroście. A że szpitale w całym kraju są w fatalnej sytuacji no to jest przynajmniej ten jeden powód dla którego można okładać starostę jak pałką. Cała reszta w powiecie idzie super więc gdyby nie szpital sfrustrowane niebieski nie mieliby nawet gdzie wylać swojej żólci

 9. Oj tam, oj tam.
  A na tzw dworcu autobusowym stoi wiata! Trochę jakby z odzysku ( taka niezbyt estetyczna) ale jest! A po bokach śmietniczki: pełne od kilku dni…

 10. do Anonima z 14,09 ja nie bredzę mam inne zdanie i mam prawo się tym podzielić odnośnie jakiegoś Jarka to nie znam. Wiem ile osób w Powiecie Włodawskim potrzebuje ZOL i to jest naprawdę potrzebne jeżeli nie stać na wszystko to jest ciężko, ale żeby to zrozumieć trzeba trochę empatii i zdrowego rozsądku,cwaniakiem też nie jestem i nie pracuję w Starostwie. Pozdrawiam.

 11. wiele się nie wysiliłeś poproś o wizytę u dobrego specjalisty

 12. nie wejdę do szamba i nie będę dyskutować ne tym poziomie.Czy to już epidemia,że umiecie tylko obrażać innych lub straszyć życzę opamiętania.

 13. Chyba nie jest to problem po stronie Starosty czy Pani Dyrektor, w całej Polsce zamykają oddziały w szpitalach powiatowych i nie tylko, w naszym województwie np. szpital w Zamościu , Opolu Lubelskim , Kraśniku. Problem raczej systemowy, pierestrojka obozu jedynej “słusznej” władzy nie dała rady z reformować służby zdrowia i teraz latają jak wściekłe osy ze zniczami po nieście, taka to kampania przed wyborami samorządowymi. Takie działania wręcz zniechęcą potencjalnych wyborców jedynej “słusznej”, ludzie mają już dosyć podziałów i kłótni.

  • “”’ludzie mają już dosyć podziałów i kłótni”
   Zgoda, tylko politycy muszą nas dzielić gdyż inaczej byłaby tylko jedna “słuszna” partia i jeden przywódca

 14. Już wiem na kogo zagłosuję żeby w żadnym urzędzie nikt nie zwracał się do mnie jak Anonim z 12.11 godz 19:00

 15. Pisowcy umieją namieszać.

 16. płoną góry płoną lasy….

 17. Były pisowiec | 13 listopada 2023 at 18:23 |

  Jeśli smutni Panowie z Pisu nie wiedzą w jaki sposób są finansowane szpitale to jak chcą rządzić? To paranoja.
  A jeśli wiedzą i mieszają bo wydaje im się, że coś ugrają to są kłamcami a na kłamców się nie głosuje.
  To PiS który kieruje NFZ niszczy ten szpital. Nikt inny. I taka jest drodzy Państwo brutalna prawda.
  Pozdrawiam ludzi z olejem w głowie.

 18. ok niezła teoria – finansowanie przez pis samo zło. Druga teoria realna – jak te marne pieniądze się wydaje ? Koszty – sztuczne balonowanie . Wzrost administracji – biurokracji, nieudane inwestycje. Pompowanie kasy swoim. Megalomania nieudanych zakupów. Czyli samozadowolenie. W szpitalu małym powiatowym trzech dyrektorów. 2 sekretarki i panie od niczego noszące bzdurne pisma do niczego . Procedury sztuczne nikomu nie służące. Pozbywanie sie tańszych zadań własnych w imię outsourcingu droższego obcego ( transporty medyczne , pralnia ) Pozbywanie się niewygodnej kadry medycznej , a następnie gadanie , że zamykamy komórki bo nie ma kadry. Znane numery. I wszystko to wina PIS ? W powiecie karty rozdaje PSL. I to PSL odpowiada za zadłużenie ponad 40 mln. szpitala.

 19. PIS w Polsce- Tusk. PIS we Włodawie- Romańczuk. Dajcie już spokój. Przecież tego się już nie da czytać. Jakakolwiek dyskusja o sprawach publicznych i tak zostanie przez pisowców sprowadzona do szpitala i Romańczuka. Na prawdę nie stać was na nic innego? Mądrzejczego?

  • o idiota buhahahahaha ciekawe czy od urodzenia czy za pieniądze jak to w opozycji czy totalnym rzadowi bywa, sami kapusie i donosiciele

  • Ja nie jestem z pisu ale zrobię wszystko żeby Pan Romanczuk dłużej nie rządził. Np. jutro idę na spotkanie z tv przed szpitalem. Mam nadzieję że będę mogła się wypowiedzieć. Jeśli tak to dowiecie się ciekawych rzeczy.

 20. Zakrzewski pakuj się do miski buhahahaha a nie bzdury pochwalne piszesz

 21. To chorągiewka. Pisze tak jak mu każą a czy to PiS czy po cz PSL to jemu wszystko jedno

 22. Anonim z 07:01 tak powinna pisać obiektywna prasa

 23. Waldek do pięt Jerzego Urbana ( niech mu ziemia lekką będzie ) nijak nie dorasta. Marny jest . Sam nie wierzy w to co pisze … rozumiem go, bo mu tak karzą. Taka praca. Waldek nie daj się. Polemizuj.

 24. Słownik ortograficzny | 14 listopada 2023 at 20:53 |

  A to “karzą”to od kary czy Rozkazywania?

  • To zabłysnął, trzecia osoba lm, Walduś a ty masz się pakować. Jeszcze się podpisujesz jako obiektywna prasa buahahahah

 25. znów zaczął pic? uchowaj boże..

 26. Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyszli dzisiaj pod szpital. W końcu mogliśmy publicznie wyrazić nasze obawy. Nagranie zostało dzisiaj wyemitowane w TVP3 Lublin. Jeszcze w jego trakcie docierały do mnie opinie że mieszkańcy Włodawy w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. Brawo Włodawa!!! Pani Szpilewicz i Pan Romanczuk powinni teraz przeprosić mieszkańców i zrezygnować z zajmowanych stanowiska. Nie spoczywamy jednak na laurach. Dalej będziemy bronić szpitala.

 27. Bardzo słaby występ pseudo obrońców szpitala w programie zdarzenia. Oj bardzo słabo. W sumie to nie wiemy o co chodzi ale jest źle. Serio?
  Ponadto niektórym zatroskanym o zdrowie innych polecam najpierw troskę o swoje a konkretnie swoją jamę ustną. Od siebie zaczynajmy 🙂
  Nie wyszło wam. We Włodawie rzadko co pisowi wychodzi. Czas się pogodzić.

 28. Gdy kończą się argumenty zaczynają się ataki ad personam.

 29. nie wolno pic wódy w pracy a potem na kacu pisać wiadomo.

 30. Trudna pacjentka | 15 listopada 2023 at 23:03 |

  Pani Szpilewicz jednak arogancka i bezczelna. Środowisko w którym pracuje jest trudne. Nie ona jest trudna tylko włodawiacy są trudni. I pan Starosta się z tym zgadza. Przecież to jego wyborcy

 31. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content